Šlechtická sídla v souznění

  • Datum: 24.6.2023
  • Místo: Valeč - zámek
  • Adresa: , Valeč, okres Karlovy Vary, Česká republika

Popis

6. Ročník-Šlechtická sídla v souznění…

je série tří hudebních večerů konaných na sídlech šlechtických rodů.

Smyslem těchto večerů je rozšířit nabídku klasických prohlídek hradů a zámků a tak dát možnost široké veřejnosti vnímat tyto historické prostory i jinak a to v podobě mimořádných cca tříhodinových  společenských setkáních. Večery jsou obohaceny o ochutnávku kvalitních vín, o hudební vystoupení v podobě koncertu, či recitálu osobností naší hudební scény, a to různých hudebních žánrů.  Po skončení koncertu na hosty čeká večerní komentovaná prohlídka zámku. Každé setkání doprovází majitel daného objektu, či kastelán, který hosty seznámí s historií zámku.

Letošní zámecké putování odstartujeme 24.6. 2023 na zámku Valeč v západních Čechách. Tento zámecký večer bude specifický tím, že vnitřní prostory zámku jsou v rekonstrukci, ale přesto jsou veřejnosti přístupné. Čeká Vás zde jedna třešnička na dortu, a to jedinečná prohlídka expozice originál soch M.Brauna. Na tomto večeru vystoupí zástupce ředitele Pražské konzervatoře pan L.Horák se svými 3 velice nadanými studenty, kteří Vám zahrají a představí Vám hudební nástroj Accordion. Uslyšíte v jejich podání klasiku trochu jinak, filmové melodie a argentinské tango. Je to velká krása?

 12.8. 2023 se potkáme na malebném zámku Náměšť nad Oslavou.  Tento večer hudebně obohatí recitál herečky a zpěvačky Radky Fišarové, v jejichž podání zazní známé francouzské písně E.Piaf, Charlese Aznavoura, Mireille Mathieu a další..

Třetí, závěrečný večer proběhne dne 9.9. 2023 na krásném zámku s rozsáhlým parkem Slavkov u Brna. Tento večer se opět ponese v duchu klasické hudby. Mé pozvání přijala známá operní mezzosopranistka paní Dagmar Pecková.  

I v letošním roce budou Šlechtická sídla v souznění…. pomáhat. Tento rok bych ráda společně s Vámi podpořila jeden silný a konkrétní příběh, a to příběh mladého 30letého muže Patrika Šimánka, který před 15 lety po skoku do vody ochrnul. Přesto vystudoval 2 vysoké školy a snaží se uplatnit v pracovním procesu. Od jeho 5 let se o něj stará dnes již 80letá babička. S Patrikem a jeho babičkou se budete moci seznámit osobně, neb budou přítomni na každém večeru.

 

Letošní vstupné je od minulého roku neměnné:

Valeč – základní vstupné 550,-Kč, VIP vstupné 1050,-Kč

Náměšť nad Oslavou – základní vstupné 650,-Kč, VIP vstupné 1150,-Kč

Slavkov u Brna – základní vstupné 750,-Kč, VIP vstupné 1250,-Kč

 

  Zakoupením VIP vstupenky podpoříte Patrika Šimánka a jeho babičku. Pro hosty, kteří si tuto vstupenku zakoupí, bude připraven malý dárek a rezervace místa v sále na Vaše jméno.

Přijďte si tedy užít výjimečný a pestrý zámecký večer se sklenkou dobrého vína!!

 

Oba druhy Vstupenek lze zakoupit pouze přes e-mail – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (tel. 737 256 811)

Šlechtická sídla v souznění

Otevírací doba

18:00 - 21:30

Oficiální stránky

www.zamek-valec.cz/cs

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Další tipy kam s dětmi v okolí

Kapucínské skály

Kapucínské skály
  • Trasa výletu: z obce Ležky na vrch Kapucín
  • Celková délka trasy: 2 km
  • Terén: kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Našli jste chybu?

Informace uvedené v článku jsou platné ke dni jeho vzniku. Přestože se snažíme články udržovat aktuální, často dochází k neohlášeným změnám u poskytovatelů služeb nebo ke změnám turistického značení. Uvítáme, když nám tyto změny nahlásíte, děkujeme.

---> nahlásit chybu v článku

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?

Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME