Prima FRESH festival 2023 v Pardubicích

 • Datum: od 9.6.2023 do 10.6.2023
 • Místo: Dostihové závodiště v Pardubicích
 • Adresa: Pražská 607, 530 02, Pardubice, Pardubice, Česká republika

Popis

Svátek gurmánů je zpět! Prima FRESH festival po roce zamíří do Pardubic! Letos vám svá menu dovezou i legendy české gastronomie v čele s Café Imperial Zdeňka Pohlreicha! Dorazte si za námi užít pátek 9. 6. a sobotu 10. 6. do areálu Dostihového závodiště v Pardubicích.

Legendy pod jedním nebem

Jedním z legendárních podniků je Café Imperial pod vedením Zdeňka Pohlreicha, které je mezi gurmány skutečným pojmem a při objednání na večeři je potřeba počítat s čekací dobou v řádu týdnů. Tak přesně tenhle podnik se podařilo získat pro Prima FRESH festival, kde bude svoje menu servírovat ve spolupráci s Valoria Restaurant.

 

Menu, které jen tak někde neochutnáte doveze Český Národní tým kuchařů a cukrářů, který se účastní kuchařských soutěží soutěží po celém světě a obsazuje ty nejvyšší příčky.

 

Nejlepší českou kuchyni najdou návštěvníci rozhodně v Restauraci U Sapíků na Klokočné. Až tam ale jezdit nemusí, Pavel Sapík totiž dorazí se svým menu na Prima FRESH festival.

 

Další legendou je také Restaurant Marcela Ihnačáka, který bude připravovat menu tradiční české kuchyně inspirované židovskou tradicí. 

 

Nebudou chybět ani špičkové místní či zážitkové restaurace. Vařit bude ale také například kapitán „nároďáku“ Patrik Bečvář, Veronika "BESKY", Pavel Berky, šéfredaktorka časopisu Prima FRESH Klára Michalová a také herci ze ZOO. 

 

Delikatesy, degustace

Great Taste zóna

Čokoláda, kterou má na svém stole ománský sultán, kampotský pepř s nejvyšším oceněním nebo pekelně ostrou chilli omáčku či jemnou lanýžovou paštiku – nejen tyhle delikatesy nabídnou ti nejlepší z nejlepších v Great Taste zóně. Ocenění Great Taste je udělováno ve Velké Británii porotou čítající více než 500 členů, která vybrané delikatesy hodnotí a na základě toho uděluje výrobkům hvězdy. V případě, že delikatesa získá nejvyšší ocenění, tedy tři hvězdy, může soutěžit o Golden Fork, a přesně tuhle cenu získala v roce 2021 česká firma Pepper Field se svým kampotským pepřem. Byli vůbec prvními v České republice, kterým se to podařilo a také jsou už stálicí na Prima FRESH festivalu. Cenu Great Taste má ale třeba také Pražská čokoláda Steiner & Kovařík, která dodává své výrobky sultánovi do Ománu, pak také výrobce skvělých paštik Melememaso nebo specialista na pálivé My-Chilli.

 

Řízené degustace na DeguStage

V tomto roce také přibyla nová stage s názvem DeguStage a jak název napovídá bude se degustovat. Na nové stage budou probíhat řízené vinné degustace pod vedením zkušených sommelierů a k vínům se budou párovat vybrané delikatesy s oceněním Great Taste. Aby byl zážitek dokonalý, bude v sobotu k ochutnávkám vína hrát Cimbálová kapela Kaňúr. Pokud by přišla chuť na něco „tvrdšího”, tak je připravena i degustace výběrových tvrdých alkoholů.

 

Od lokálních podniků až po extrémní catering

Jako každý rok na festivalu nebudou chybět ty nejlepší lokální restaurace, bistra, kavárny a další podniky, které budou připravovat speciální menu, vařit voňavou kávu, míchat osvěžující drinky, prodávat skvělou zmrzlinu nebo sladké dezerty. Na své si prostě přijde každý, a to i milovník extrémní gastronomie a zážitkových restaurací. Tradičně bude možné vyzkoušet menu Extrémního cateringu, který v minulosti návštěvníkům naservíroval např. mořského ježka, medvěda, krokodýla, nebo šneky.

 

Kde se pivo vaří, tam se dobře daří

Na festivalu se pivo přímo vařit nebude, ale nabídka malých a řemeslných pivovarů bude široká – pivní speciály, piva ochucená ovocem nebo kořením či oblíbené osvěžující cidery. Velký výběr slibují také špičková vinařství z Čech a Moravy.

 

Zábava

K jídlu odjakživa patří i zábava. V pátek večer ovládne hlavní stage kapela Děda Mládek Illegal Band. V sobotu v podvečer vám polechtá bránici stand up comedy Na Stojáka s Lukášem Pavláskem. Zahraje i kapela Vega Elektra. Atmosféru moravských sklípků ve vinařské zóně v průběhu festivalu zajistí Cimbálová muzika Kaňúr.

 

Postaráno bude i o nejmenší návštěvníky. V dětském koutku budou připraveny nejrůznější aktivity od malování na obličej a tělo, třpytivé tetování až po workshop s gumičkovými copánky nebo tvůrčí balonkovou dílnu. Dětský program nabídne ve svém zázemí v dětském koutku také Coca Cola nebo interaktivní zóna ŠKODA Auto, kde bude k vyzkoušení 3D simulátor 301 vozu Fabia R5, stolní curling, lapač světla nebo bublinový workshop.

 

POZOR! Letos se na vás budeme těšit v PÁTEK 9. 6. a SOBOTU 10. 6. v areálu Dostihového závodiště v Pardubicích. Udělejte Prima FRESH festivalem sladkou tečku za pracovním týdnem. 

 

Nově bude možné platit kartou, hodinkami nebo mobilem po celém areálu. V případě, že budou mít návštěvníci pouze hotovost, bude potřeba si koupit festivalový náramek s čipem a dobít si ho v hotovosti. Díky partnerství s MasterCard od Komerční banky budou na majitele těchto platebních karet čekat zajímavé výhody.

 

Program

Pátek 9. 6. 2023 14:00 – 21:00

Cooking & Music stage

moderátor Petr Vejvoda

14.00 – otevření areálu

14:00 – 14:45 – reprodukovaná hudba

16:00 – 16:45 – Veronika "BESKY" – cooking show

18:00 – 18:45 – Pavel Berky – cooking show

18:45 – 19:00 – slavnostní zahájení

19:15 – 20:15 – Děda Mládek Illegal Band – koncert

21.00 – konec

 

Sobota 10. 6. 2023 10:00 – 20:00

Cooking & Music stage

moderátor Petr Vejvoda

10.00 – otevření areálu

10:00 – 11:00 – reprodukovaná hudba

12:00 – 12:45 – Zdeněk Pohlreich – cooking show

13:00 – 13:45 – Národní tým kuchařů a cukrářů AKC ČR

14:00 – 14:45 – Klára Michalová – šéfredaktorka časopisu Prima FRESH a herci seriálu ZOO

15:00 – 15:45 – Pavel Sapík – ukázky vaření zvěřiny – Českomoravská myslivecká jednota

16:00 – 16:45 – Zdeněk Pohlreich – cooking show

16:45 – 17:00 – vyhlášení vítěze o nejúspěšnější restauraci Prima FRESH festivalu Pardubice 2023

17:00 – 17:45 – Lukáš Pavlásek – Na Stojáka

18:15 – 19:15 – Vega Elektra – koncert

20.00 – konec

Program od 12:00 do 16:45 bude tlumočen do znakového jazyka.

DeguStage, moderátor Andreas Samec 

 

Prima FRESH festival 2023 v Pardubicích

Otevírací doba

Pátek 9. 6. 2023: 14:00-21:00
Sobota 10. 6. 2023: 10:00-20:00

Vstupné

Předprodej: 
2denní vstupenka + sklenice na víno od Crystalexu - 249 Kč, 2 denní vstupenka bez sklenice - 199 Kč 
1denní vstupenka + sklenice na víno od Crystalexu - 199 Kč, 1denní vstupenky bez sklenice - 199 Kč
Na místě:
1denní - 150 Kč
Děti do 140 cm a ZTP mají vstup zdarma.

Kontakt

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oficiální stránky

www.freshfestival.cz/pardubice

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Další tipy kam s dětmi v okolí

Hvězdárna barona Artura v Pardubicích

Hvězdárna barona Artura v Pardubicích
 • Druh zábavy: hvězdárna, večerní pozorování oblohy, akce, soutěže, astronomické kroužky pro děti, programy pro školy a školky.
 • Doporučený věk dětí: 4+
 • Adresa: Gorkého 2658, Pardubice, Česká republika

Muzeum kouzel - kouzelnické divadélko, Pardubice

Muzeum kouzel - kouzelnické divadélko, Pardubice
 • Druh zábavy: muzeum historie kouzelnictví, kouzelnická představení
 • Doporučený věk dětí: 5+
 • Adresa: Jana Palacha 473, Pardubice, Česká republika

Okruh přes Kunětickou horu, Pardubice a Lázně Bohdaneč

Okruh přes Kunětickou horu, Pardubice a Lázně Bohdaneč
 • Trasa výletu: okruh z Hrobic přes Kunětickou horu, Pardubice a Lázně Bohdaneč
 • Celková délka cyklotrasy: 37 km
 • Terén: rovinatý
 • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Úniková hra Hugo Koumes - Pardubice

Úniková hra Hugo Koumes - Pardubice
 • Druh zábavy: úniková hra
 • Doporučený věk dětí: 10+
 • Adresa: 17. listopadu 342, Pardubice, Česká republika

Museum Rosice nad Labem

Museum Rosice nad Labem
 • Druh zábavy: železniční muzeum, doprovodné akce - zahradní železnice, parková železnice ke svezení, jízdy historických trolejbusů; jízdy historickými vlaky, upomínkové předměty
 • Doporučený věk dětí: 1+
 • Adresa: Nádražní, Pardubice, Česká republika

Našli jste chybu?

Informace uvedené v článku jsou platné ke dni jeho vzniku. Přestože se snažíme články udržovat aktuální, často dochází k neohlášeným změnám u poskytovatelů služeb nebo ke změnám turistického značení. Uvítáme, když nám tyto změny nahlásíte, děkujeme.

---> nahlásit chybu v článku

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?

Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME