Zdeněk Rozkopal „Mezi filmem a malbou“

 • Datum: od 31.5.2024 do 25.8.2024
 • Místo: Zlínský zámek
 • Adresa: Soudní 1 760 01 Zlín, Zlín 760 01, Česká republika

Popis

Zlínská Galerie Václava Chada ve spolupráci se Zlín Film Festivalem připravila výstavu „Mezi filmem a malbou“, která ukáže široký tvůrčí záběr scénografa, výtvarníka a režiséra Zdeňka Rozkopala. Výstava bude zahájena v pátek 31. května v 17 hodin.

Zdeněk Rozkopal svůj tvůrčí život spojil se zlínskými filmovými ateliéry – působil zde 40 let. Pracoval nejen jako filmový architekt, ale i jako výtvarník, kostýmní návrhář, autor námětu, scenárista nebo režisér. Spolupracoval s Karlem Zemanem, Hermínou Týrlovou, Josefem Pinkavou, Karlem Kachyňou, Filipem Renčem a mnoha dalšími tvůrci a je spojen s desítkami filmů a seriálů. Osudem se mu pak stal žánr filmů pro děti a mládež.

Jeho výtvarný rukopis má svůj rozpoznatelný charakter, zároveň však věrně slouží látce a jejímu pojetí a ve vrcholných případech ji obohacuje o snový poetický rozměr. Kromě filmové práce se věnoval také volné tvorbě grafické a malířské, scénografické práci pro divadlo, řezbářství, sochařství, návrhům muzejních a festivalových expozic, knižním i novinovým ilustracím.

U příležitosti výstavy a k připomenutí letošního 100. výročí od Rozkopalova narození připravil Zlín Film Festival publikaci „Skrytá tvář filmového architekta“, která bude uvedena na vernisáži.

K výstavě „Mezi filmem a malbou“ je připravený i další doprovodný program. V úterý 4. června v 16 hodin se uskuteční přednáška „Objektivem času: Umění, film a jeho historie ve Zlíně“, ve čtvrtek 22. srpna v 17 hodin proběhne dernisáž spojená s komentovanou prohlídkou s Michalem Rozkopalem a kurátorkou výstavy Miroslavou Ptáčkovou. Výstava potrvá do 25. srpna.

Výstava je přístupná v Galerii Václava Chada v prvním poschodí zlínského zámku, a to od středy do pátku a v sudé neděle, vždy od 13 do 17 hodin. Po dobu trvání Zlín Film Festivalu je ve dnech 30. 5.-5. 6. otevřeno od 10 do 17 hodin, pouze 3. 6. bude otevřeno od 13 do 17 hodin. Vstupné na výstavu je ve výši 70 Kč, pro děti od 6 do 15 let, studenty a seniory 50 Kč, děti do 6 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma. Školní skupiny platí vstupné 40 Kč, pedagogický doprovod je zdarma.

Výstava je realizována za podpory Státního fondu kultury ČR, Zlínského kraje a Statutárního města Zlína. Další podrobnosti o zlínském zámku i Galerii Václava Chada najdete na www.gvch.cz.

Zdeněk Rozkopal „Mezi filmem a malbou“

Otevírací doba

střed, čtvrtek, pátek, sudé neděle: 13:00 - 17:00
Po dobu trvání Zlín Film Festivalu je ve dnech 30. 5.-5. 6. otevřeno od 10 do 17 hodin, pouze 3. 6. bude otevřeno od 13 do 17 hodin.

Vstupné

Vstupné na výstavu je ve výši 70 Kč, pro děti od 6 do 15 let, studenty a seniory 50 Kč, děti do 6 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma. Školní skupiny platí vstupné 40 Kč, pedagogický doprovod je zdarma.

Kontakt

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel.: 602 560 020

Oficiální stránky

www.zlinskyzamek.cz

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Další tipy kam s dětmi v okolí

Moje dílna, Zlín

Moje dílna, Zlín
 • Druh zábavy: kreativní dílna, malá domácí kavárna
 • Doporučený věk dětí: 4+
 • Adresa: třída Tomáše Bati 39, Zlín, Česká republika

Zábavní park TOBOGA Galaxie Zlín

Zábavní park TOBOGA Galaxie Zlín
 • Druh zábavy: zábavní park, akce pro děti, akce pro školy a školky, tvořivá dílna, projekce
 • Doporučený věk dětí: 1+
 • Adresa: Vršava 679, Zlín, Česká republika

Hrad Malenovice u Zlína

Hrad Malenovice u Zlína
 • Trasa výletu: prohlídka hradu Malenovice, zoologická expozice, kulturní akce
 • Celková délka trasy: parkoviště je u vchodu do hradu
 • Terén: rovinatý
 • Vhodné pro kočárky: ano (na nádvoří hradu)
 • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (na nádvoří hradu)

Národopisná expozice Dřevo – proutí – sláma, Muzeum jihovýchodní Moravy

Národopisná expozice Dřevo – proutí – sláma, Muzeum jihovýchodní Moravy
 • Druh zábavy: expozice prezentující práci s přírodními materiály, videoprojekce
 • Doporučený věk dětí: 4+
 • Adresa: Švermova 448, Malenovice u Zlína, Česká republika

ZOO Lešná Zlín - zábavná lušticí hledačka

ZOO Lešná Zlín - zábavná lušticí hledačka
 • Druh zábavy: hledačka s úkoly pro celou rodinu nebo školní výlet
 • Doporučený věk dětí: 5+
 • Adresa: Lukovská 112, Zlín, Česká republika

Našli jste chybu?

Informace uvedené v článku jsou platné ke dni jeho vzniku. Přestože se snažíme články udržovat aktuální, často dochází k neohlášeným změnám u poskytovatelů služeb nebo ke změnám turistického značení. Uvítáme, když nám tyto změny nahlásíte, děkujeme.

---> nahlásit chybu v článku

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?

Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME