Výstava „Proměny v čase 74/24“ Miroslava Göttlicha

 • Datum: od 4.4.2024 do 12.5.2024
 • Místo: Zlínský zámek
 • Adresa: Soudní 1 760 01 Zlín, Zlín 760 01, Česká republika

Popis

Výstava zachycuje bohatou tvorbu zlínského rodáka Miroslava Göttlicha. Ten právě v těchto dnech slaví 70. narozeniny i 50 let na výtvarné scéně. Slavnostní vernisáž za účasti autora se uskuteční ve čtvrtek 4. dubna 2024 v 17 hodin v Galerii Václava Chada ve Zlíně. Výstavu pak bude možné zhlédnout až do 12. května. Na komentovanou prohlídku za účasti autora se mohou zájemci vydat 10. dubna v 17 hodin.

Miroslav Göttlich patří k osobitým výtvarníkům současné umělecké scény. Jeho rozmanitá tvorba zahrnuje malbu, kresbu, plastiku a výtvarné realizace reflektující neustálou snahu o výtvarné uchopení reality. Zlínská výstava je ohlédnutím za padesáti lety jeho umělecké činnosti.

Pro tvorbu Miroslava Göttlicha se stalo charakteristickým soustředěné hledání v oblasti figurální i abstraktní malby, stejně tak jako stírání hranic mezi kresbou a malbou v kontinuitě s tvorbou nově vznikajících vztahů. Hlavními tematickými okruhy jeho tvorby jsou pocit pomíjivosti a odcizení v lidském světě, vliv podvědomí či míra nadreálna, doteky, napětí a zneklidnění forem, současně však i nalézání východiska v antické i křesťanské tradici s transformací do současnosti. Za nejdůležitější zdroj inspirace však lze považovat jednoznačně hudbu a autorovu lásku k ní.

S jeho prací je možné se setkávat na řadě výstav, jak autorských, tak i kolektivních. Göttlichova tvorba je zastoupena v řadě soukromých sbírek u nás i v zahraničí (Itálie, USA, Austrálie, Německo, Francie, Belgie a další). Od roku 1998 se každoročně podílí na Salonu filmových klapek, který je součástí Zlín Film Festivalu. Letos svou umělecky ztvárněnou klapkou přispěl do projektu už po sedmadvacáté.

Zájemci o setkání s autorem mohou kromě vernisáže využít také komentovanou prohlídku výstavy, která se uskuteční ve středu 10. dubna v 17 hodin a vstup na ni je zdarma.

Expozice „Proměny v čase 74/24“ je přístupná v Galerii Václava Chada v prvním poschodí zlínského zámku od 5. dubna března do 12. května 2024, a to od středy do pátku a v sudé neděle, vždy od 13 do 17 hodin. Vstupné na výstavu je ve výši 70 Kč, pro děti od 6 do 15 let, studenty a seniory 50 Kč, děti do 6 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma. Školní skupiny platí vstupné 40 Kč, pedagogický doprovod je zdarma.

Výstava je realizována za podpory Státního fondu kultury ČR, Zlínského kraje a Statutárního města Zlína. Další podrobnosti o zlínském zámku i Galerii Václava Chada najdete www.gvch.cz.

Výstava „Proměny v čase 74/24“ Miroslava Göttlicha

Otevírací doba

středa, čtvrtek, pátek, sudé neděle: 13:00 - 17:00

Vstupné

Vstupné na výstavu je ve výši 70 Kč, pro děti od 6 do 15 let, studenty a seniory 50 Kč, děti do 6 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma. Školní skupiny platí vstupné 40 Kč, pedagogický doprovod je zdarma.

Kontakt

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel.: 602 560 020

Oficiální stránky

zlinskyzamek.cz/galerie/

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Další tipy kam s dětmi v okolí

Moje dílna, Zlín

Moje dílna, Zlín
 • Druh zábavy: kreativní dílna, malá domácí kavárna
 • Doporučený věk dětí: 4+
 • Adresa: třída Tomáše Bati 39, Zlín, Česká republika

Zábavní park TOBOGA Galaxie Zlín

Zábavní park TOBOGA Galaxie Zlín
 • Druh zábavy: zábavní park, akce pro děti, akce pro školy a školky, tvořivá dílna, projekce
 • Doporučený věk dětí: 1+
 • Adresa: Vršava 679, Zlín, Česká republika

Hrad Malenovice u Zlína

Hrad Malenovice u Zlína
 • Trasa výletu: prohlídka hradu Malenovice, zoologická expozice, kulturní akce
 • Celková délka trasy: parkoviště je u vchodu do hradu
 • Terén: rovinatý
 • Vhodné pro kočárky: ano (na nádvoří hradu)
 • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (na nádvoří hradu)

Národopisná expozice Dřevo – proutí – sláma, Muzeum jihovýchodní Moravy

Národopisná expozice Dřevo – proutí – sláma, Muzeum jihovýchodní Moravy
 • Druh zábavy: expozice prezentující práci s přírodními materiály, videoprojekce
 • Doporučený věk dětí: 4+
 • Adresa: Švermova 448, Malenovice u Zlína, Česká republika

ZOO Lešná Zlín - zábavná lušticí hledačka

ZOO Lešná Zlín - zábavná lušticí hledačka
 • Druh zábavy: hledačka s úkoly pro celou rodinu nebo školní výlet
 • Doporučený věk dětí: 5+
 • Adresa: Lukovská 112, Zlín, Česká republika

Našli jste chybu?

Informace uvedené v článku jsou platné ke dni jeho vzniku. Přestože se snažíme články udržovat aktuální, často dochází k neohlášeným změnám u poskytovatelů služeb nebo ke změnám turistického značení. Uvítáme, když nám tyto změny nahlásíte, děkujeme.

---> nahlásit chybu v článku

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?

Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME