Den otevřených dveří na Zámku Kačina

  • Datum: 25.6.2022
  • Místo: Zámek Kačina
  • Adresa: Svatý Mikuláš 51, Svatý Mikuláš, Česká republika

Popis

Přijďte se za námi podívat do areálu Zámku Kačina, který patří mezi nejvýznamnější stavby empírové architektury v Čechách. Dnes v těchto úchvatných prostorech naleznete pobočku Národního zemědělského muzea, konkrétně pak Muzeum českého venkova. Zámek obklopuje nádherný park navržený rukou ředitele císařské zahrady v Schrönbrunnu, slavného vídeňského botanika N. J. Jacquina.  

S přibývajícími roky začal park pomalu zarůstat a bylo potřeba mu vrátit zpět jeho původní podobu. Regenerace parku spočívající v jeho rekonstrukci a zvýšení využití nejenom pro relaxaci, ale i pro vzdělávání, byla podpořena z fondů EU.

Co vše bude během dne možné navštívit?

Připravili jsem pro vás komentovanou procházku zámeckou oranžerií, bylinkovou a zeleninovou zahradou, parku a zámecké konírny.  Během prohlídky se dozvíte vše o vzniku a vytváření rozsáhlého přírodně krajinářského parku na Kačině, zajímavosti o arboretu, o vysazování cizokrajných dřevin i o využití vodních ploch, které byly součástí zámeckého parku. 

Dále se pro vás zdarma otevře Výstavní patro, které nabízí řadu muzejních expozic a aktuální výstavy: Např. expozice „Příběh dřeva“ vám představí dřevo z různých úhlů. V „Království včel“ odhalíte rozmanitost a tajemství včelích úlů a zjistíte, jak se včelám bydlí na zámku. Součástí expozice je i venkovní instalace čmelína, kde můžete nahlédnout pod pokličku života čmeláků.

A na jaký doprovodný program se můžete těšit?

Zapojíte se do tvořivé dílničky čtecích dědečků a babiček organizace Mezi námi. Celostátní síť pro venkov si pro vás spolu s organizací Zemědělstvím žije připraví aktivity související s regionálním zemědělstvím. Své znalosti přověříte v Ekologickém koutku OPŽP a na závěr si si zasadíte a odnesete domů květinu v rámci tvořivé dílničky, kterou si pro vás a vaše ratolesti připravil zámek Kačina.

Odpoledne vám spestří vystoupení žáků Základní umělecké školy Kutná Hora a spoustu dalších atrakcí např. kolo štěstí, plackovačka nebo brýle s virtuální realitou. Pojďte si s námi užít rodinný den plný her a zábavy, a to vše zcela zdarma!

Na všechny prohlídky je nutné se předem registrovat. Vstupenky budou k vyzvednutí v informačním stanu.

Den otevřených dveří na Zámku Kačina

Otevírací doba

10:00 - 17:00

Vstupné

ZDARMA, na prohlídky je nutná registrace

Kontakt

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oficiální stránky

dotaceeu.cz/cs/jak-ziskat-dotaci/akce/dod/dod-2022/den-otevrenych-dveri-na-zamku-kacina

Další tipy kam s dětmi v okolí

Zámek Kačina - Muzeum českého venkova

Zámek Kačina - Muzeum českého venkova
  • Druh zábavy: prohlídky zámeckých interiérů a hosp. zázemí zámku, interaktivní expozice pro děti, výukové programy, dětská naučná stezka a hra v parku
  • Doporučený věk dětí: 4+
  • Adresa: Svatý Mikuláš 51, Svatý Mikuláš u Kutné Hory, Česká republika

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Nyní na Google PlayNyní na App Store

Výlety v mobilní aplikaci

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?
Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME