Butky Food Fest

 • Datum: 30.9.2023
 • Místo: Butky Park
 • Adresa: Radlická 117, Praha 5, Česká republika

Popis

Děti už jsou zpátky ve škole, s létem by se ale měli rozloučit i jejich rodiče a vůbec všichni dospělí. Butky Park, nový volnočasový areál v sousedství pražského obchodního centra Galerie Butovice a Prokopského údolí, proto 30. září od 14 hodin rozehraje symfonii všech smyslů při food festivalu, latinskoamerických tancích i cestovatelském vyprávění. Vstup je zdarma.

Butky Park, to je pro každého něco. Pro děti unikátní hřiště s ptačí tematikou od dánských designérů, pro dospělé zase gastro zóna a prostor pro sportovní aktivity. A především té druhé skupině bude patřit v Butky Parku poslední zářijový víkend, i když ani děti samozřejmě nepřijdou zkrátka.

Food Fest v Butky Parku nabídne na desítku stánků a s nimi i chutě z různých koutů celého světa. Neudržíte se u sladkého? Máte raději slané? Že má mít pořádné jídlo vysoké chilli grády? Nebo naopak žasnete nad tím, jak kreativní a lahodná může být vegetariánská kuchyň? Vybere si jednoduše každý.

Načerpat tipy a triky či inspiraci zase bude možné na kuchařské show Marka Raditsche, který byl jedním z porotců z porotců soutěže MasterChef Česko. Jeho mottem je, že k dobrému jídlu nepotřebujete drahé suroviny, ale spíš nápad. Sám jich má spoustu a určitě se o ně rád podělí. A protože k jídlu patří i dobré pití, můžete si zkusit namixovat drink při barmanském workshopu.

Vášeň, energii či eleganci a s nimi útok na zbývající smysly přinese taneční vystoupení skupiny Tradición, která je největším a nejdéle fungujícím souborem u nás zaměřeným na tradiční a exotické latinskoamerické tance. Členy Tradición jsou především rodilí tanečníci z Latinské Ameriky. Do rytmu dostane návštěvníky i bubenická show Tam Tam Batucada.

„Butky Park svou hravostí, kreativitou a designem inspiruje děti všeho věku a podobný zážitek, byť v jiné podobě, jsme chtěli na závěr léta přinést i dospělým. Uděláme tím současně tečku za prvními pěti měsíci provozu celého parku, které již teď považujeme za velice úspěšné,“ okomentoval první sezónu Butky Parku Petr Jágr, asset manažer realitního fondu INVESTIKA, který obchodní centrum Galerie Butovice vlastní.

Do projektu Butky Parku investoval fond INVESTIKA desítky milionů korun s cílem posílit pozici Galerie Butovice coby komunitního centra v této žádané rezidenční a kancelářské lokalitě Prahy 5 a zvýšit jeho návštěvnost. K tomu došlo hned první měsíc fungování Butky Parku – v červnu se návštěvnost Galerie Butovice meziročně zvýšila v průměru o 10 % a o víkendech dokonce o 15 %.

„Nabídku food festivalu budeme postupně odtajňovat na webových stránkách butkypark.cz, ale už teď mohu slíbit, že návštěvníky čeká gastrojízda okolo světa. Inspirativní bude zajisté i cestovatelské povídání s Tondou Voldřichem, který dojel stopem z Česka až do Indonésie,“ přiblížila akci chystanou na konec září Linda Horáčková, marketingová ředitelka Galerie Butovice.

Aktuální program Butky Parku je dostupný vždy na www.butkypark.cz. Areál je přístupný zdarma každý den od 9 do 21 hodin a jeho návštěvníci mohou zároveň

využít veškerou vybavenost přilehlé Galerie Butovice včetně pohodlného parkování. 

Butky Food Fest

Otevírací doba

od 14.00

Vstupné

zdarma

Kontakt

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oficiální stránky

butkypark.cz

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Další tipy kam s dětmi v okolí

Butky Park

Butky Park
 • Druh zábavy: multifunkční park - dětské a sportovní hřiště, in-line dráha, grilovací zóna, koncertní zóna
 • Doporučený věk dětí: 1+
 • Adresa: Radlická 117, Praha 5, Česká republika

Dětský salón Funny Sassy - kadeřnictví, manikúra, pedikúra, oslavy

Dětský salón Funny Sassy - kadeřnictví, manikúra, pedikúra, oslavy
 • Druh zábavy: kadeřnictví, manikúra, pedikúra a oslavy pro děti
 • Doporučený věk dětí: 1+
 • Adresa: Radlická 520, Praha 5, Česká republika

Superland - obrovský zábavní park pro celou rodinu

Superland - obrovský zábavní park pro celou rodinu
 • Druh zábavy: zábavní park s vlastní restaurací a cukrárnou, narozeninové oslavy na míru
 • Doporučený věk dětí: 1+
 • Adresa: OC Galerie Butovice, přízemí - Radlická 520/117, Praha 5, Česká republika

Dalejským a Prokopským údolím s návratem vlakem

Dalejským a Prokopským údolím s návratem vlakem
 • Trasa výletu: z Prahy-Řeporyjí Dalejským a Prokopským údolím do pražských Hlubočep, návrat vlakem
 • Celková délka trasy: 8 km
 • Terén: rovinatý až mírně kopcovitý
 • Vhodné pro kočárky: sportovní kočárky do terénu
 • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla

Procházka Prokopským údolím

Procházka Prokopským údolím
 • Trasa výletu: Prokopským údolím z Hlubočep do prostoru bývalého koupaliště u Klukovic
 • Celková délka trasy: 5 km
 • Terén: rovinatý
 • Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu, golfky
 • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Našli jste chybu?

Informace uvedené v článku jsou platné ke dni jeho vzniku. Přestože se snažíme články udržovat aktuální, často dochází k neohlášeným změnám u poskytovatelů služeb nebo ke změnám turistického značení. Uvítáme, když nám tyto změny nahlásíte, děkujeme.

---> nahlásit chybu v článku

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?

Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME