Koncert klasické hudby "Úklona klasikům"

  • Datum: 10.8.2024
  • Místo: Kratochvíle - zámek
  • Adresa: , Netolice, Česká republika

Popis

Výjimečný koncert přiblíží v novém pořadu řadu slavných českých i světových hudebních osobností. V unikátní instrumentaci nejvyššího a nejhlubšího nástroje smyčcového orchestru a poeticko-úsměvného průvodního slova se dozvíte, co spojuje takové Dvojice, jako je B. Smetana a L. Janáček,  A. Dvořák a J. Suk, N. Pagannini a G. Bottesini, W. A. Mozart a J. M.S Sperger, J. Ježek a K. Hašler a další. 

Zárukou příjemně i poučně prožitého času je Pražské smyčcové duo, Miloš Černý, který s Kociánovým kvartetem a  Josefem Sukem šířil úspěšně slávu české hudby ve světě, skladatel a pedagog (např. vyučoval zpěv na DAMU). Skvěle mu sekunduje kontrabasová virtuozka Eva Šašinková,  nositelka řady ocenění z mezinárodních soutěží a festivalů, působící rovněž i jako pedagožka, včetně HAMU Praha. Slovem provází básník, nositel medaile K. Čapka, člen síně slávy Českého rozhlasu a textař skupiny Spirituál kvintet, František Novotný.

Nahlédneme do málo známých tajemství hudby a soukromí  prezentovaných mistrů, zazní i Mozartova a Spergerova árie, obě poprvé přebásněné do češtiny. 

Úklona klasikům dokázala přinést hodnotný zážitek publiku na TV obrazovce, hudebních festivalech, v koncertních síních i na zámcích v mnoha místech naší republiky.

Vstupenky k dostání na GOOUT.CZ

Koncert klasické hudby

Otevírací doba

19:00 - 20:30

Vstupné

Základní vstupné 250,- Kč, snížené (senioři, mládež, ZTP) 200,- Kč

Oficiální stránky

www.zamek-kratochvile.cz/cs

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Další tipy kam s dětmi v okolí

Jízda kočárem a svezení na ponících

Jízda kočárem a svezení na ponících
  • Druh zábavy: projížďka kočárem a na poníkovi
  • Doporučený věk dětí: 5+
  • Adresa: Lužice 3, Lužice, Česká republika

Švestkový Dvůr

Švestkový Dvůr
  • Druh zábavy: pravidelná představení divadelního souboru, rezidenční pobyty při pořádání různých aktivit a programů, akce pro veřejnost
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Malovice 35, Malovice, Česká republika

Našli jste chybu?

Informace uvedené v článku jsou platné ke dni jeho vzniku. Přestože se snažíme články udržovat aktuální, často dochází k neohlášeným změnám u poskytovatelů služeb nebo ke změnám turistického značení. Uvítáme, když nám tyto změny nahlásíte, děkujeme.

---> nahlásit chybu v článku

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?

Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME