A noc bude mým světlem

  • Datum: od 1.8.2024 do 4.8.2024
  • Místo: Kratochvíle - zámek
  • Adresa: , Netolice, Česká republika

Popis

Na začátku srpna tohoto roku se zahrada zámku Kratochvíle již potřetí promění v magický, svíčkami a ohni bohatě iluminovaný prostor, v němž ožijí příběhy a obrazy, jimiž se nechávala bavit i dojímat epocha zvaná renesance. Jejich prostřednictvím budou diváci moci okusit estetiku renesančních dvorských slavností, které patřily k vrcholným okamžikům společenského života a při kterých tehdejší náboženské, mravní i poetické ideály získávaly viditelnou podobu, obohacenou navíc o sváteční rozměr.

Během čtyř večerů se tak v zahradě a interiérech zámku rozezní hudba a poezie z přelomu 16. a 17. století a s pomocí herců, zpěváků a tanečníků odvypráví mj. legendu o původu pětilisté růže Rožmberků, tajuplnou baladu o proměně mladé dívky v bílou laň či příběhy o touze alchymistů rozluštit mystérium přírody. Průvodcem večera bude postava Zrcadla, která přiblíží dobové způsoby vnímání světa, odkryje kosmogonické souvislosti renesanční symboliky a zavede diváky za skrytými tajemstvími zámecké zahrady. Vystoupí i alegorická zosobnění planet, živlů a mytologických bytostí a společně vytvoří apoteózu svátečního prostoru i času zakončenou velkolepým historickým ohňostrojem.

Kapacita každého večera je omezena maximálním počtem 200 osob.

Vstupenky v předprodeji - 1. 8. 2024 2. 8. 2024 3. 8. 2024 4. 8. 2024

Zhruba stominutové představení se odehrává v celém zámeckém areálu (v zahradě i v interiéru), diváci se pohybují společně s herci a muzikanty. Nejedná se o bezbariérové představení (v interiéru je úzké točité schodiště), nebudou k dispozici lavičky na sezení.

 

A noc bude mým světlem

Otevírací doba

21:00 - 22:45

Vstupné

590,- Kč

Oficiální stránky

www.zamek-kratochvile.cz/cs

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Další tipy kam s dětmi v okolí

Jízda kočárem a svezení na ponících

Jízda kočárem a svezení na ponících
  • Druh zábavy: projížďka kočárem a na poníkovi
  • Doporučený věk dětí: 5+
  • Adresa: Lužice 3, Lužice, Česká republika

Švestkový Dvůr

Švestkový Dvůr
  • Druh zábavy: pravidelná představení divadelního souboru, rezidenční pobyty při pořádání různých aktivit a programů, akce pro veřejnost
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Malovice 35, Malovice, Česká republika

Našli jste chybu?

Informace uvedené v článku jsou platné ke dni jeho vzniku. Přestože se snažíme články udržovat aktuální, často dochází k neohlášeným změnám u poskytovatelů služeb nebo ke změnám turistického značení. Uvítáme, když nám tyto změny nahlásíte, děkujeme.

---> nahlásit chybu v článku

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?

Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME