Novohradské podzimní slavnosti Oldřicha I. z Rožmberka

  • Datum: 28.10.2023
  • Místo: Nové Hrady - hrad
  • Adresa: , Nové Hrady, okres Čes.Budějovice, Česká republika

Popis

Každoročně na konci hlavní návštěvnické sezóny pořádá správa hradu Nové Hrady slavnosti, jež jsou věnovány některé významné osobnosti, která má souvislost s bohatými dějinami novohradského hradu, či na hradě přímo žila. Obojí platí pro Oldřicha I. z Rožmberka († 1390).  
Spolu se svými bratry koupil Novohradské panství roku 1359 od Landštějnů. Roku 1374 si Nové Hrady zvolil jako své rodové sídlo a  jako jediný z Rožmberků na hradě po dvě desítky let žil. Panství rozšiřoval koupí okolních statků a nemalou pozornost věnoval také hradu, jako svému rezidenčnímu sídlu. Budoval další paláce a posiloval obranný systém hradu. Na Nových Hradech vydal celou řadu listin a sepsal zde také svůj kšaft
.
Tuto významnou osobnost si připomeneme bohatým kulturním programem, který začne v 10.30 

a potrvá až do odpoledne. Vedle tradičního sokolníka nebudou ani letos návštěvníci ochuzeni o hraný příběh v němž se setkají jak se samotným Oldřichem, tak s jeho souputníky. Nebudou chybět ani šermířská vystoupení či hry pro děti.
Součástí vstupného na slavnosti je jedna libovolná prohlídková trasa zdarma. Vybrat si můžete z prohlídkových okruhů s průvodcem I. Hrad, II. Za časů pana správce anebo III. prohlídkový okruh bez průvodce Příkop.   

Oslavte státní svátek 28. října v Nových Hradech! 
Navštívit můžete nejenom Novohradské podzimní slavnosti Oldřicha I. z Rožmberka na hradě viz výše,
ale i slavnostní Svatohubertskou mši v kostele svatého Petra a Pavla od 11 hodin. 
Bramborování v Novohradské kovárně od 13 do 17 hodin, nebo mimořádné prohlídky Buquoyské hrobky od 10 do 14 hodin včetně.

Novohradské podzimní slavnosti Oldřicha I. z Rožmberka

Otevírací doba

10:30 - 23:59

Vstupné

Základní vstupné 180 Kč. Senioři, mládež a držitelé ZTP, ZTP/P 140 Kč. Děti 6-17 let 50 Kč. Děti (0-5 let) zdarma.

Oficiální stránky

www.hrad-novehrady.cz/cs

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Další tipy kam s dětmi v okolí

Tvrz Žumberk u Nových Hradů

Tvrz Žumberk u Nových Hradů
  • Druh zábavy: historická a národopisná expozice jižních Čech ve tvrzi, expozice Úředník rožmberský a lapidárium v baštách
  • Doporučený věk dětí: 7+
  • Adresa: Tvrz Žumberk, Žumberk, Česká republika

Našli jste chybu?

Informace uvedené v článku jsou platné ke dni jeho vzniku. Přestože se snažíme články udržovat aktuální, často dochází k neohlášeným změnám u poskytovatelů služeb nebo ke změnám turistického značení. Uvítáme, když nám tyto změny nahlásíte, děkujeme.

---> nahlásit chybu v článku

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?

Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME