ZOO Jihlava, expozice a atrakce pro děti

Vysočina - ZOO, zooparky, farmy, jízda na koních

Aktualizováno 29. 1. 2015
ZOO Jihlava

Lokalita: Jihlava, Vysočina

 

Druh zábavy: ZOO, dětská hřiště, kontaktní ZOO, lanový park, projížďka na autíčkách, skákací hrad, akce pro děti

 

Doporučený věk dětí: 2+


Jihlavská zoologická zahrada se nalézá v malebném údolí řeky Jihlávky nedaleko centra města. Zoo je rozděleno do pěti kontinentů. Prohlédnout si můžeme skoro 200 druhů exotických zvířat, z nichž je řada ohrožených.

Děti jistě ocení venkovní dětský koutek s mnoha atrakcemi, hřiště ve tvaru lodi u hlavního vchodu, kontaktní ZOO nebo lanový park PraLEZ s obtížností i pro menší. V sezóně se mohou děti projet na autíčkách nebo zaskotačit ve skákacím hradu. V průběhu roku lze navštívit různé akce.

V ZOO Jihlava shlédneme také zajímavé expozice, například asijský parčík Hokkaido, africká vesnice Matongo, jihoamerická Hacienda Escondido nebo pavilon šelem, na jejichž chov se jihlavská zoo specializuje.

Africký pavilon je druhou dokončenou stavbou z velkého stočtyřicetimilionového projektu s názvem Zoo pěti kontinentů, který je podpořen dotací z ROP Jihovýchod. Středem pozornosti jsou zde hlavně tři žirafí samci Zuberi, Paul a Manu, pavilon je ale útočištěm i pro další africké kopytníky a malé africké savce.

Od dubna roku 2013 je veřejnosti přístupná také australská expozice, kde jsou k vidění australská zvířata: několik druhů barevných australských papoušků, klokánek králíkovitý, myš bobří, kuskus podzemní a nechybí ani typičtí obyvatelé Austrálie – klokani rudí.

Největší stavební projekt v dějinách jihlavské ZOO byl zahájen v listopadu 2011 a v průběhu čtyř let zde vyroste řada unikátních expozic, které představí nejen typické zástupce zvířat daného kontinentu, ale i jeho přírodu a život původních obyvatel.

Zdroj: Newsletter ROP Jihovýchod

 

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Fotogalerie

 

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

www.zoojihlava.cz

Mohlo by vás zajímat

Cyklostezkou z Jihlavy ke zřícenině hradu Rokštejn
Cyklostezkou z Jihlavy ke zřícenině hradu Rokštejn

Turistická oblast: Vysočina, Česká republika

Popis trasy výletu: z Jihlavy přes Malý Beranov, Luka nad Jihlavou, Bítovčice, Přímělkov ke zřícenině hradu Rokštejn

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý, zčásti mírně kopcovitý

Celková délka cyklotrasy: 38 km (tam a zpět), 20 km (při návratu vlakem)

Hrad Roštejn
Hrad Roštejn

Lokalita: Doupě u Telče, Vysočina

 

Druh zábavy: prohlídka hradu, ukázky tradičních řemesel, výstava strašidel a příšerek, noční prohlídky, prohlídky pro děti, akce pro děti

 

Doporučený věk dětí: 3+

Jihlavská šatlava
Jihlavská šatlava

Lokalita: Křížová ulice 111/2, Masarykovo náměstí, Jihlava, Vysočina

 

Druh zábavy: ukázka středověkého mučení, interaktivní exponáty, obrazové výstavy

 

Doporučený věk dětí: 7+

Tipy kam s dětmi na Vysočině

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety na Vysočině, s kočárkem nebo s odrážedlem.  cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy na Vysočině.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi na Vysočině do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti na Vysočině
atrakce Hravé děti určitě zaujmou atrakce a zábava pro děti na Vysočině. hriste Pohyb a hru pro vaše ratolesti zaručí dětská hřiště, dětské koutky a dětské herny na Vysočině
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách na Vysočině. ubytovani Ubytování s dětmi najdete v hotelech a penzionech na Vysočině.