ZOO Zlín – Lešná

Střední Morava - ZOO, zooparky, farmy, jízda na koních

Aktualizováno 6. 2. 2014
ZOO Zlín – Lešná

Lokalita: Zlín - Lešná, střední Morava

 

Druh zábavy: ZOO, komentované krmení zvířat, zoo vláček, jízda na ponících, lanové centrum, dětská hřiště, přímý kontakt se zvířátky, archeologické naleziště pro děti, naučné expozice

 

Doporučený věk dětí: 2+


ZOO Zlín – Lešná se nachází v krásném prostředí historického parku s romantickým zámkem Lešná. Zvířata tu jsou rozčleněna dle kontinentů a chována v téměř autentickém prostředí, které dotvářejí originální předměty související s daným kontinentem. Jistě s nadšením se projdeme přírodními expozicemi, pavilóny, průchozími výběhy a voliérami nebo domorodou vesnicí v Etiopii.

Do pralesa tropické Ameriky se podíváme v pavilonu „Tropická hala Yucatan“, která nabízí i setkání s dávnou civilizací Mayů. Na konci roku 2011 vznikla ve Zlínské ZOO přírodní expozice pandy červené, která je ukázkou života tohoto asijského zvířátka v jeho přirozeném prostředí.

Asijská step představuje nejprostornější výběh v celé Zlínské ZOO. Pohybují se zde zvířata asijských travnatých plání. Ve sklepních prostorách zámku Lešná se nalézá terárium s exotickými zvířaty. Do tajemného světa mloků, čolků a žab nahlédneme v nové výzkumné stanici CENTRUM CAUDATA.

Botanická expozice, tzv. Motýlí louka, byla otevřena v roce 2010. Její výsadba byla záměrem pro přilákání ohroženého druhu živočichů u nás, motýlů. Louka se záhonem ve tvaru motýla, s dětskými atrakcemi a lavičkami je příjemným místem odpočinku.

 

Zábava pro děti v ZOO

Na děti ve Zlínské ZOO čeká i spoustu zábavy. Zoologická zahrada v Lešné pořádá řadu programů, k nimž patří například komentované krmení zvířat. Projížďku po areálu ZOO Zlín – Lešná poskytuje zoo vláček. Děti zajisté přiláká také jízda na ponících, „Dětský ráj“ s mnoha atrakcemi nebo lanové centrum „Lanáček“. V části ZOO věnované Australii je dětem umožněn přímý kontakt s domácími ovečkami. V ZOO Zlín – Lešná najdeme vzdělávací expozici „Rostliny éry dinosaurů“. Součástí je archeologické naleziště, kde děti mohou objevovat pozůstatky dinosaurů. V krmných automatech si můžeme zakoupit granule a společně s dětmi nakrmit vybrané druhy zvířat. V botanické expozici Motýlí louka si naše ratolesti mohou pohrát na houpadlech ve tvaru motýlů i na housence.

 

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Další tipy kam s dětmi v okolí

Prohlídka zámku Lešná u Zlína

Lanáček – lanové centrum pro děti v ZOO Zlín – Lešná

Dětská hřiště v ZOO Zlín – Lešná

Hrad Malenovice u Zlína

Národopisná expozice Dřevo – proutí – sláma, Muzeum jihovýchodní Moravy

 

Fotogalerie

 

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

www.zoozlin.eu

Mohlo by vás zajímat

Lanáček – lanové centrum pro děti v ZOO Zlín – Lešná
Lanáček – lanové centrum pro děti v ZOO Zlín – Lešná

Lokalita: Zlín - Lešná, střední Morava

 

Druh zábavy: lanové centrum pro děti

 

Doporučený věk dětí: 3+

Prohlídka zámku Lešná u Zlína
Prohlídka zámku Lešná u Zlína

Lokalita: Zlín - Lešná, střední Morava

 

Druh zábavy: prohlídka zámku

 

Doporučený věk dětí: 6+

Environmentální a historická expozice na zámku Lešná u Valašského Meziříčí
Environmentální a historická expozice na zámku Lešná u Valašského Meziříčí

Lokalita: Lešná u Valašského Meziříčí, střední Morava

 

Druh zábavy: environmentální a historická expozice, interaktivní prvky, herna, programy pro rodiny a školy

 

Doporučený věk dětí: 3+

Tipy kam s dětmi na střední Moravě

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety v BeskydechChřibech, Hané, Slovácku, Jeseníkách a Rychlebských horách cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy v BeskydechChřibech, Hané a Slovácku.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi na střední Moravě do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti na střední Moravě
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách na střední Moravě. ubytovani Ubytování s dětmi najdete v hotelech a penzionech v Jeseníkách a Beskydech.