ZOO Hodonín

Jižní Morava - ZOO, zooparky, farmy, jízda na koních

Aktualizováno 4. 4. 2013
ZOO Hodonín

Lokalita: Hodonín, jižní Morava

 

Druh zábavy: ZOO, kontaktní dvorek s domácími zvířaty, dětská hřiště, akce pro děti

 

Doporučený věk dětí: 2+


Kdo vstoupí do ZOO Hodonín, obvykle se tam rád vrací. Malá, ale milá zahrada, jak ji návštěvníci často označují, totiž skýtá pohodlnou procházku po příjemné rovince, při níž lze spatřit na 760 zvířat ve 195 druzích. Řada z nich žije v pavilonech, takže je lze pozorovat v kteroukoli denní i roční dobu.

Velkému zájmu se těší například kočkovité šelmy, skupina šimpanzů či v zoologických zahradách ojediněle chovaní žraloci černoploutví. Od loňského léta se k nejoblíbenějším zvířatům přiřadily ještě hravé surikaty i v zoo vzácně vídaní kočkodani zelení. A na své si přijdou i milovníci exotického i evropského ptactva.

Návštěvníkům jsou o hlavní návštěvnické sezoně k dispozici dva bufety, občerstvovací automaty a moderní sociální zařízení. Maminky s dětmi mohou využít místnosti s přebalovacím pultem, děti se mohou vyžít na hřištích s herními prvky a atrakcemi. Pro ně je také určen kontaktní dvorek s domácími zvířaty i spousta akcí se soutěžemi a kulturním programem, křty zvířat apod.

O Pondělí velikonočním (1.4.2013) zahájila hodonínská zoo novou sezonu a pro své  návštěvníky připravila hned několik novinek. Pětapůlleltá tygřice Raja z německé Hoyerswerdy sice přišla už v prosinci minulého roku, ale partnera v podobě dvouapůlletého krasavce Igora z francouzské Zoo v Ámneville dostala až letos v březnu. Časem spolu utvoří krásný pár a hodonínská zoo i její návštěvníci se budou moct těšit i na mláďátka. Další novinkou je nová expozice sov v jihozápadní části zahrady, která byla slavnostně otevřena právě o Velikonočním pondělí, kdy zoo slavila i Mezinárodní den ptactva.  Ke stávajícím pěti druhům se tak přidal stejný počet nových druhů, které budou postupně ještě dále doplňovány. Ctižádostí zoo totiž je časem představit veškeré druhy sov, které žijí v Evropě. V zoo je tak v současné době možno spatřit výra velkého, všechny tři druhy puštíka – obecného, bělavého i bradatého, kalouse ušatého, výrečka malého, sýce rousného, pár sovice sněžní, sovu pálenou a sýčka obecného. Velkým lákadlem pro milovníky zvířat budou i letošní mláďata u obou druhů v Zoo Hodonín chovaných drápkatých opiček – tamarínů pinčích i žlutorukých, lamička Ayla, malá sitatunga Sally, holka přímorožců šavlorohých Ainka a hlavně roztomilý kluk Bobo, který se narodil u kočkodanů zelených. 

 

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Fotogalerie

 

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

www.zoo-hodonin.cz

Mohlo by vás zajímat

ZOO Jihlava, expozice a atrakce pro děti
ZOO Jihlava

Lokalita: Jihlava, Vysočina

 

Druh zábavy: ZOO, dětská hřiště, kontaktní ZOO, lanový park, projížďka na autíčkách, skákací hrad, akce pro děti

 

Doporučený věk dětí: 2+

Cyklostezka Brno-Obřany - Bílovice nad Svitavou
Cyklostezka Brno-Obřany - Bílovice nad Svitavou

Turistická oblast: Jižní Morava, Česká republika

Popis trasy výletu: z Brna-Obřan do Bílovic nad Svitavou

Typ výletu: cyklistický, na in-line bruslích

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy: 8 km

Cyklovýlet přes Ždánický les u Bučovic na Slovácko
Cyklovýlet přes Ždánický les u Bučovic na Slovácko

Turistická oblast: Slovácko, Česká republika

Popis trasy výletu: z Bučovic přes Ždánice do Kyjova, možnost návratu vlakem

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: středně kopcovitý

Celková délka cyklotrasy: 30 km (při návratu vlakem)

Tipy kam s dětmi na jižní Moravě

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety na jižní Moravě cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy na jižní Moravě.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi na jižní Moravě do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti na jižní Moravě.
atrakce Hravé děti určitě zaujmou atrakce a zábava pro děti na jižní Moravě. hriste Pohyb a hru pro vaše ratolesti zaručí dětská hřiště, dětské koutky a dětské herny na jižní Moravě
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách na jižní Moravě. ubytovani Ubytování s dětmi najdete v hotelech a penzionech na jižní Moravě.