Lamacentrum Hády - lamí farma

Jižní Morava - ZOO, zooparky, farmy, jízda na koních

Aktualizováno 27. 8. 2015
Lamacentrum Hády

Lokalita: Brno - Hády, jižní Morava

 

Druh zábavy: lamí farma, krmení zvířat, programy pro školy a školky

 

Doporučený věk dětí: 3+


Lamacentrum Hády (současně také eko- a infocentrum ČSOP) je malá lamí farma, kterou provozuje základní organizace ochránců přírody Pozemkový spolek Hády. Farma sídlí v krásném prostředí bývalého vápencového lomu Džungle na Hádech na kraji Brna. Hlavním posláním Lamacentra bylo od počátku jeho vzniku pomoci najít cestu k přírodě obyvatelům města Brna a jeho okolí. A lamy alpaky jsou pro tento účel ideálními prostředníky.

Lamy jsou nevšední, krásná, hrdá a chytrá zvířata, přitom mírumilovná, sympatická, příjemná na dotek a nijak nebezpečná, ve své domovině byla domestikována již před staletími. A k tomu všemu jsou šetrná ke svému prostředí. Zkrátka ideál.

V Lamacentru se nám věnuje průvodce, který nás i naše děti seznámí přímo ve výběhu s lamami, ale i s místní vzácnou přírodou a zajímavou historií lokality. Lamičky je možné si z ruky nakrmit nebo pohladit. Ptát se můžeme na cokoliv, co nás zajímá ohledně chovu lam nebo ohledně místní přírody a její ochrany.

 

Otevírací doba Lamacentra

duben - říjen: soboty + neděle 10 až 18 hodin

listopad - únor: neděle 13 až 15 hodin

březen: neděle 13 až 17 hodin.

Vedle pravidelných otevíracích hodin Lamacetnrum pořádá různě zaměřené výukové a zážitkové programy pro školy, školky nebo jen rodinu či skupinu přátel, stačí se ozvat.

 

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Fotogalerie

 

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

www.lamacentrum.cz

Komentáře  

 
#1 vetota 2016-07-20 10:12
Dívám se na vaše stránky a zjišťuji, že ve všední dny asi nemáte otevřeno? Jsou prázdniny a mnoho rodičů a prarodičů by rádo ukázalo dětem něco zajímavého. To snad není možné, že nemáte ve všední dny otevřeno pro veřejnost ???
To nepotřebujete peníze na krmivo a zaměstnance, že máte otevřeno jen v so. a ne. ???
 

Mohlo by vás zajímat

Biskupský dvůr - Moravské zemské muzeum, Brno
Biskupský dvůr - Moravské zemské muzeum, Brno

Lokalita: Muzejní 298/1, Brno, jižní Morava

 

Druh zábavy: expozice se zaměřením na botaniku, zoologii a ochranu přírody Moravy, akvária sladkovodních ryb, modely hub, příležitostná výstava modelů ovoce, komentované a lektorované prohlídky v zoologické části pro MŠ, ZŠ a SŠ

 

Doporučený věk dětí: 3+

Dietrichsteinský palác - Moravské zemské muzeum, Brno
Dietrichsteinský palác - Moravské zemské muzeum, Brno

Lokalita: Zelný trh 295/8, Brno, jižní Morava

 

Druh zábavy: expozice vývoje života nejen na Moravě, vývoje pravěkého a slovanského osídlení Moravy, středověku na Moravě, nerostného bohatství Moravy a Slezska, interaktivní materiály pro školy, lektorované výklady

 

Doporučený věk dětí: 5+

Dětské muzeum v Brně
Dětské muzeum v Brně

Lokalita: Brno, jižní Morava

 

Druh zábavy: interaktivní výukové programy, výstavy pro děti.

 

Doporučený věk dětí: 4+

Tipy kam s dětmi na jižní Moravě

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety na jižní Moravě cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy na jižní Moravě.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi na jižní Moravě do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti na jižní Moravě.
atrakce Hravé děti určitě zaujmou atrakce a zábava pro děti na jižní Moravě. hriste Pohyb a hru pro vaše ratolesti zaručí dětská hřiště, dětské koutky a dětské herny na jižní Moravě
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách na jižní Moravě. ubytovani Ubytování s dětmi najdete v hotelech a penzionech na jižní Moravě.