Procházka s kočárkem Turčianskými Teplicemi

  • Trasa výletu: procházka Turčianskými Teplicemi
  • Celková délka trasy: 1,3 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: ano
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Uvedené informace jsou platné ke dni vzniku článku, aktuální stav cesty a značení se může časem změnit. Pokud zjistíte, že údaje v článku jsou neplatné, moc uvítáme, když nám nahlásíte změny na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., děkujeme.

Popis

Tento výlet spojuje prvky přírody a umění s prvky původní i moderní architektury. Trasa prochází centrem města Turčianské Teplice, vede po místních komunikacích, pěší zóně a lázeňským parkem. Je to nenáročná, oddychová trasa určená pro milovníky přírody a minerálních pramenů. Lázeňský park je kromě pestré flóry ozvláštněn fontánou, uměleckými kovářskými díly a souborem netradičních laviček v uměleckém provedení. Cesta je bezbariérová a vhodná pro kočárky všeho typu, jedinou překážkou je přístup k prameni Kollár - 5 schodů.

Parkování je možné přímo v centru města a to bezplatně. Parkoviště se nachází na druhém konci pěší zóny v ul. SNP, u křižovatky s ul. Banská, před obchodním centrem. Od parkoviště je třeba přejít nepříliš frekventovanou silnici a dále po široké pěší zóně dojít k začátku trasy (cca 320 m) nebo k prameni Živena (cca 230 m) a zde navázat na trasu.

Okruh začíná v ulici SNP (budova Slovenských léčebných koupelí) - hlavní minerální pramen, dále vede přes lázeňský park, pramen Kollár, pramen Modrý bazén, pramen Živena a zpět k budově Slovenských léčebných koupelí.

Zdroj: www.jedemetaky.cz

Fotogalerie

Turčianske Teplice
Turčianske Teplice
Turčianske Teplice
Turčianske Teplice
Turčianske Teplice
Turčianske Teplice
Turčianske Teplice
Turčianske Teplice

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

www.jedemetaky.cz

Mobilní mapová aplikace

 

Mobilní mapová aplikace

V mapové aplikaci Locus Map pro Android lze nahrávat turistické a cyklistické balíčky obsaující všechny výlety z vybrané oblasti včetně tras, popisů, fotografií a zajímavostí v blízkosti trasy a následně lze vše používat offline! Aplikace je ke stažení na Google Play.

google play128

Instalovat aplikaci Locus Map

help

Použití aplikace

Free Joomla! template by L.THEME