Chřiby - výlety s dětmi

Pěší výlety s dětmi, s kočárkem, s odrážedlem ve Chřibech

Pohoří Chřiby zaujímá ne příliš velkou část jižní Moravy. Leží mezi Hanou a jižním Moravským Slováckem. Severní částí Chřibů protéká řeka Morava, do které se vlévá řada potůčků a říček.

V Chřibech se nachází také krásné vyhlídky a pozoruhodné skalní útvary. Nejvyšším vrcholem je Brdo s kamennou rozhlednou, z které se nám otevírá překrásný pohled na krajinu Chřibů a Bílých Karpat. Ve svazích se vyskytují různé druhy listnatých porostů, především duby, buky, javory, lípy a olše.

Z historických zajímavostí stojí jistě za zmínku zámek Buchlovice a gotický hrad Buchlov, kde se převážně v letním období konají různé kulturní akce a koncerty.

Ve vinařské oblasti Uherskohradišťska (zejména v Boršicích) se pořádají výstavy vín. Z dalších vinařských akcí možno připomenout např. Josefovský košt v Zlechově nebo výstava vín v Buchlovicích.

Co se týče cykloturistiky, tak to si zde mohou přijít na své jak zdatnější, tak i „pohodoví" cyklisti. Záleží jen na vás, co si vyberete. Chřiby jsou též nádhernou turistickou oblastí, která nabízí hustou síť turistických tras vhodných i pro rodiny s dětmi.

Chřiby - výlety s dětmi

 

Tipy na výlet ve Chřibech

Na mapě najdete tipy na pěší výlety ve Chřibech. Po otevření podrobné mapy a kliknutí na vybraný symbol se zobrazí úvodní informace s odkazem na článek s podrobnostmi.

Zobrazit mapu v plné velikosti

Hrad Buchlov, okruhy pro školy a rodiny s dětmi, divadelní pohádky

Aktualizováno 27. 5. 2014
Hrad Buchlov

Turistická oblast: Chřiby, Česká republika

Popis trasy výletu: z parkoviště na hrad Buchlov, prohlídka hradu, speciální prohlídky pro děti, divadelní pohádky o prázdninách

Typ výletu: pěší

Vhodné pro kočárky: ano (na nádvoří hradu)

Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (na nádvoří hradu)

Terén: kopcovitý

Celková délka trasy: 300 m (z parkoviště k hradu a zpět)

Zámek Buchlovice, barokní zahrada a anglický park

Aktualizováno 27. 5. 2014
Zámek Buchlovice

Turistická oblast: Chřiby, Česká republika

Popis trasy výletu: procházka anglickým parkem a barokní zahradou zámku Buchlovice, prohlídka zámku, expozice zdravých a handikepovaných živočichů, prázdninové pondělky pro děti

Typ výletu: pěší

Vhodné pro kočárky: ano (v parku a zahradě)

Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (v parku a zahradě)

Terén: rovinatý

Celková délka trasy: parkoviště je u vchodu do zámeckého parku

Výlet na zříceninu Cimburk u Koryčan

Aktualizováno 7. 11. 2014
phoca thumb m 2-cimburk

Turistická oblast: Chřiby, Česká republika

Popis trasy výletu: z rozcestí "U Křížku" kolem skalního útvaru Kozel na zříceninu hradu Cimburk, případně ke skalnímu útvaru "Kazatelna"

Typ výletu: pěší

Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu

Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Terén: kopcovitý

Celková délka trasy:  5 km, případně 8 km (ke Kazatelně)

Mobilní mapová aplikace

Mapová aplikace Locus Pro

NOVINKA: V mapové aplikaci Locus Map pro Android lze nahrávat turistické a cyklistické balíčky obsaující všechny výlety z vybrané oblasti včetně tras, popisů, fotografií a zajímavostí v blízkosti trasy a následně lze vše používat offline! Aplikace je ke stažení na Google Play.

Instalace a použití aplikace

Mapa výletů