Hradní muzeum, hasičské muzeum a další atrakce na hradě Vildštejn

Západní Čechy - muzea a výstavy pro děti

Aktualizováno 3. 9. 2015
Hradní muzeum, hasičské muzeum a další atrakce na hradě Vildštejn

Lokalita: Skalná u Františkových Lázní, západní Čechy

 

Druh zábavy: hradní muzeum, hasičské muzeum, dětský hrad, ZOO koutek, akce pro děti, středověká hodovna

HRAD VILDŠTEJN OTEVŘEN CELOROČNĚ (kromě hasičského muzea)

 

Doporučený věk dětí: 2+


Hrad Vildštejn ve Skalné se nalézá 6 kilometrů od města Františkovy Lázně. S dětmi tu můžeme navštívit hasičské muzeum nebo hradní muzeum. Děti jistě potěší malý ZOO koutek nebo dětský hrad na nádvoří. Jenom pro odvážné děti je tu vězení, nahlédnout je možné též do kovárny. Stylová Středověká hodovna nám nabídne něco dobrého na zub.

Hrad Vildštejn též pořádá slavnostní hostiny a královské hostiny s kulinářskou a historickou atmosférou. Můžeme zavítat do Středověké hodovny s bohatým rytířským menu podávaným formou švédských stolů. Lze si doobjednat historický a hudební program.

Na Vildštejně se nachází hradní muzeum s ukázkou expozic nalezených přímo v objektu hradu ale i získaných darem. Prohlídka muzea probíhá po celý rok.

Hasičské muzeum nám poskytne podívanou na staré hasičské stříkačky, nářadí, uniformy a přilby. Expozice je doplněna historickými fotografiemi a texty o dějinách zdejšího hasičského sboru. Hasičské muzeum je otevřeno od dubna do října.

Prohlédnout si můžeme též ložnici po rytíři Hemfeldu a Královský sál s portréty českých panovníků chronologicky seřazených.

Na hradě Vildštejn se konají také různé akce.

 

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Hrad Vildštejn

Vodní hrad Vildštejn byl založen v roce 1166 – 1225 rodem Nothaftů. Byl vystavěn v románském slohu. Později byl goticky a zčásti renesančně přestavěn. Románské prvky se zachovaly. V předhradí stojí zámeček ve stylu barokního klasicismu, zbudovaný kolem roku 1763.

Majitelé hradu Vildštejn se střídali. V současné době je v soukromém vlastnictví. Po kompletní rekonstrukci byl v roce 2001 zpřístupněn veřejnosti.

 

Fotogalerie

 

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

www.vildstejn.cz

Mohlo by vás zajímat

Volnočasový areál Krajinka v Chebu
Volnočasový areál Krajinka v Chebu

Lokalita: Cheb, západní Čechy

 

Druh zábavy: dětské hřiště, venkovní fitness stroje a prvky, minigolf, amfiteátr, kavárna, Vávrova lávka s vyhlídkou, atletická dráha s 400 metrovým oválem, hřištěm na basketbal, fotbal a jiné sporty, louka určená k pikniku a rošty na grilování, půjčovna sportovních pomůcek či společenských her, lanové centrum Trinity, lukostřelba

 

Doporučený věk dětí: 1+

Vánoční dům, Karlovy Vary
Vánoční dům, Karlovy Vary

Lokalita: Karlovy Vary , západní Čechy

 

Druh zábavy: celoroční vánoční výstava, akce pro děti

 

Doporučený věk dětí: 3+

Výlet do západočeského Chebu – hrad a další zajímavosti
Výlet do západočeského Chebu

Turistická oblast: Karlovarsko, Česká republika

Popis trasy výletu: prohlídka Chebského hradu, procházka městem přes náměstí Krále Jiřího z Poděbrad a sportovně - relaxační zónu Krajinka

Typ výletu: pěší

Vhodné pro kočárky: ano

Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Terén: mírně kopcovitý

Celková délka trasy: okruh městem cca 3 km

Tipy kam s dětmi v západních Čechách a na Šumavě

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety na Plzeňsku, Karlovarsku a na Šumavě cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy na Šumavě.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi v západních Čechách do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti v západních Čechách
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách v západních Čechách. ubytovani Ubytování s dětmi najdete v hotelech a penzionech na Plzeňsku a na Šumavě