Dům Gustava Mahlera v Jihlavě

Vysočina - muzea a výstavy pro děti

Aktualizováno 11. 7. 2014
Dům Gustava Mahlera v Jihlavě

Lokalita: Jihlava, Vysočina

 

Druh zábavy: expozice věnovaná hudebnímu skladateli a dirigentovi Gustavu Mahlerovi a jeho rodině, "Svět dětí" s hrami, sluchátka s hudbou Gustava Mahlera, informační kiosky s PC hrami, obrazovkami a audiovizuálními pořady

 

Doporučený věk dětí: 6+


Jihlava je krásné město s bohatou historií dolování stříbra. Především zde strávil 15 let svého života světoznámý hudební skladatel a dirigent Gustav Mahler. V domě Znojemská 4, ve kterém Mahler žil, najdeme dnes unikátní jemu věnovanou expozici, která byla v roce 2008 po rozsáhlých opravách otevřena. Díky dotaci z ROP Jihovýchod jsou nově zpřístupněny např. sklepní prostory, kde na nás čeká expozice o jeho rodině, v 1. patře se seznámíme s životem Gustava Mahlera v Jihlavě, s prostředím, ve kterém vyrůstal, s vlivy, které později ovlivnily jeho hudbu.

Pro zábavu menších dětí jsou tu prostory „Svět dětí“, kde si mohou zapůjčit ke hraní magnetickou tabuli, puzzle a další hry s tématikou Mahlera či Jihlavy. Část expozice je věnovaná zástupcům třech kultur, které v té době v Jihlavě žili: Čechům, Němcům a Židům.

Ve 2. patře si prohlédneme expozici věnovanou jeho ženě Almě a jejím současníkům. V dalším patře navštívíme badatelnu, kde najdeme bohatou fonotéku i bibliografii týkající se osobnosti Gustava Mahlera. Zapůjčí nám zde i sluchátka s hudbou Gustava Mahlera. Expozice jsou bohatě doplněny informačními kiosky s PC hrami, obrazovkami a audiovizuálními pořady. Po prohlídce muzea můžeme posedět u kávy či čaje v nekuřácké kavárně přímo v přízemí domu.

Zdroj: Newsletter ROP Jihovýchod

 

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

www.mahler.cz

Mohlo by vás zajímat

Cyklostezkou z Jihlavy ke zřícenině hradu Rokštejn
Cyklostezkou z Jihlavy ke zřícenině hradu Rokštejn

Turistická oblast: Vysočina, Česká republika

Popis trasy výletu: z Jihlavy přes Malý Beranov, Luka nad Jihlavou, Bítovčice, Přímělkov ke zřícenině hradu Rokštejn

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý, zčásti mírně kopcovitý

Celková délka cyklotrasy: 38 km (tam a zpět), 20 km (při návratu vlakem)

Jihlavská šatlava
Jihlavská šatlava

Lokalita: Křížová ulice 111/2, Masarykovo náměstí, Jihlava, Vysočina

 

Druh zábavy: ukázka středověkého mučení, interaktivní exponáty, obrazové výstavy

 

Doporučený věk dětí: 7+

Muzeum autíček v Přísece
Muzeum autíček v Přísece

Lokalita: Příseka 18, Brtnice, Vysočina

 

Druh zábavy: muzeum autíček

 

Doporučený věk dětí: 3+

Tipy kam s dětmi na Vysočině

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety na Vysočině, s kočárkem nebo s odrážedlem.  cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy na Vysočině.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi na Vysočině do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti na Vysočině
atrakce Hravé děti určitě zaujmou atrakce a zábava pro děti na Vysočině. hriste Pohyb a hru pro vaše ratolesti zaručí dětská hřiště, dětské koutky a dětské herny na Vysočině
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách na Vysočině. ubytovani Ubytování s dětmi najdete v hotelech a penzionech na Vysočině.