Botanická zahrada a Rozárium v Olomouci

Střední Morava - muzea a výstavy pro děti

Aktualizováno 28. 1. 2015
Botanická zahrada a Rozárium v Olomouci

Lokalita: Olomouc, střední Morava

 

Druh zábavy: botanická zahrada, dětská hřiště, hry pro děti

 

Doporučený věk dětí: 0+


Botanická zahrada a Rozárium Výstaviště Flora Olomouc, a. s. nabízí možnost poučení, vzdělání, ale také relaxace uprostřed přírody. V zahradě jsou k dispozici obří dřevěné šachy, pétanque, malování křídou na asfalt, létající talíře či badmintonové pálky. Konají se zde zajímavé akce, přírodovědné soutěže apod. Děti zaujmou dětská hřiště, dále si mohou vyzkoušet své znalosti z poznávání dřeva některých stromů, zahrát si na dřevěný xylofon nebo si zahrát ruské kuželky. Druhým rokem je tu také k prohlédnutí Zahrada pro nevidomé. V neposlední řadě Botanická zahrada nabízí konání svatebních obřadů - svatba v zelené oáze uprostřed Olomouce.

Areál je otevřený denně mimo pondělí od 9,30 do 18,00 hodin. Každou středu je vstup zdarma. Otevřeno je vždy od dubna do října.

V Botanické zahradě v Olomouci nalezneme významné exempláře, například Davidie listenová, Paulovnie plstnatá, Liliovník tulipánokvětý nebo Růže čínská, která kvete zeleně. Zajímavé jsou dřevěné sloupy tyčící se v řadě podél vodního toku, jedná se o výtvory ze sympozia „Sloup“. Seznámit se zde můžeme také s řadou živočichů.

Do Rozária lze dojít kolem řeky s břehy osázenými lužními bylinami, či přes alpinum. Tímto směrem nemůžeme minout ani stálou expozici okrasných travin. Sbírka čítá na cca 500 záhonových sadových a popínavých odrůd růží. V roce 2014 proběhne rekonstrukce těchto prostor.

 

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Fotogalerie

 

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

www.flora-ol.cz

Mohlo by vás zajímat

Fort Radíkov – pevnost u Olomouce
Fort Radíkov – pevnost u Olomouce

Lokalita: Radíkov, Olomouc, střední Morava

 

Druh zábavy: prohlídka pevnosti, skupinový program civilní obrany, závody

 

Doporučený věk dětí: 6+

Lanové centrum PROUD Olomouc
Lanové centrum PROUD Olomouc

Lokalita: Na Střelnici 343/48, Olomouc, střední Morava

 

Druh zábavy: lanové centrum

 

Doporučený věk dětí: 6+

Rodinné centrum Olivy, Olomouc
Rodinné centrum Olivy

Lokalita: 8. května 27, Olomouc, střední Morava

 

Druh zábavy: pravidelné a jednorázové aktivity pro rodiny s dětmi spojené se vzdělávací činností a společenskými akcemi

 

Doporučený věk dětí: 1+

Tipy kam s dětmi na střední Moravě

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety v BeskydechChřibech, Hané, Slovácku, Jeseníkách a Rychlebských horách cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy v BeskydechChřibech, Hané a Slovácku.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi na střední Moravě do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti na střední Moravě
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách na střední Moravě. ubytovani Ubytování s dětmi najdete v hotelech a penzionech v Jeseníkách a Beskydech.