Dětské prohlídky na zámku Nelahozeves

Střední Čechy - muzea a výstavy pro děti

Aktualizováno 4. 8. 2016
Zámek Nelahozeves

Lokalita: Nelahozeves, střední Čechy

 

Druh zábavy: dětské prohlídky na zámku, kreativní dílna

 

Doporučený věk dětí: 4+


O letních prázdninách se na zámku Nelahozeves pořádají prohlídky s názvem „Život šlechtice od dětských střevíčků“ určené rodinám s dětmi od 4-12 let. Se svými ratolestmi se můžeme podívat, jak v dávných dobách žily na zámku právě děti. Společně prožijeme atmosféru dávných časů, děti se projdou zámeckou expozicí oblečené jako šlechtic nebo jako princezna a dozví se, jakými radostmi a strastmi mladí šlechtici procházeli.

Na prohlídku navazuje kreativní dílnička v jednom ze zámeckých sálů. Tvorba tématicky souvisí se zámeckou prohlídkou. 

Délka dětského programu včetně výtvarné dílničky je 90 minut. Doporučujeme si prohlídku zarezervovat na tel. čísle 315 709 111. 

 

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Zámek Nelahozeves

Zámek Nelahozeves, jedna z nejkrásnějších renesančních staveb v Čechách, leží 35 km severně od Prahy na levém břehu řeky Vltavy. Dnes se zde nachází významná část rodových Lobkowiczkých sbírek, zámecká restaurace a prodejní galerie.

 

Zámecká expozice

Stálá zámecká expozice Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů je souborem dvanácti dobových pokojů, které detailně ilustrují život vlivné šlechtické rodiny v Čechách v 19. století. Interiéry inspirované dobou 10. knížete z Lobkowicz, Ferdinanda Zdenka (1858 – 1938), představují pánskou a dámskou ložnici, jídelnu, hudební pokoj, rodinnou kapli a knihovnu, v níž jsou vystavovány ukázky vzácných knih a rukopisů z Lobkowiczké knihovny.

V přijímacím salónu je vystaven vzácný nábytek zdobený technikou pietra dura společně s obrazy starých mistrů – Jana Brueghela staršího, Petera Paula Rubense, Paola Veroneseho a Paniniho. Dvě místnosti, dekorované nábytkem z paroží, trofejemi a dalšími předměty, jsou věnovány zbraním a lovu, který byl neodmyslitelnou součástí společenského života šlechty. Poutavé nahlédnutí do každodenního života české šlechty a zámeckého prostředí završuje portrétní galerie členů rodiny od 19. století po současnost.

 

Soukromé akce

Elegantní zámecké prostory, včetně Rytířského sálu a malebného nádvoří, jsou ideálním místem pro firemní a společenské akce nebo svatby.

 

Antonín Dvořák

Pod zámkem se nachází rodný dům Antonína Dvořáka. Dnes je jeho součástí expozice věnovaná životu a dílu tohoto velkého českého hudebního skladatele, spravovaná Národním muzeem.

 

Další tipy kam s dětmi v okolí

Procházka zámeckým parkem Veltrusy a návštěva Nelahozevsi

 

Fotogalerie

 

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

www.zameknelahozeves.cz

Mohlo by vás zajímat

Procházka krajinářským zámeckým parkem ve Veltrusích a návštěva Nelahozevsi
Výlety s dětmi: Veltrusy, Nelahozeves

Turistická oblast: okolí Prahy, Česká republika

Popis trasy výletu: 1. procházka zámeckým parkem ve Veltrusích (kulturní akce, daňčí obora, projížďka koňským povozem, romantické pavilony), výstava historických kočárů v konírně, prohlídky a výstavy v zámku i parku, 2. návštěva zámku Nelahozeves (letní dětské prohlídky), případně procházka podél řeky do Kralup n. Vltavou

Typ výletu: pěší

Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu, golfky (kromě interiérů zámků)

Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (kromě interiérů zámků)

Terén: rovinatý

Celková délka trasy:  7 km (okruh celým zámeckým parkem ve Veltrusích)

Tipy kam s dětmi ve středních Čechách

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety v okolí Prahy, na Kokořínsku, v Posázaví a v Českém ráji. cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy v okolí Prahy, v Posázaví a v Českém ráji.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi ve středních Čechách do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti ve středních Čechách
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách ve středních Čechách. materska-centra Mateřská centra nabízejí hlídání dětí, angličtinu pro děti a další zájmové kroužky pro děti ve středních Čechách.