Zámek Radíč – interaktivní prohlídky pro děti

Střední Čechy - muzea a výstavy pro děti

Aktualizováno 25. 9. 2015
Zámek Radíč

Lokalita: Radíč, střední Čechy

 

Druh zábavy: interaktivní prohlídky zámku, dětské hřiště, programy pro školy a školky.

 

Doporučený věk dětí: 3+


Barokní zámek Radíč nabízí zážitkové prohlídky vhodné pro rodiny s dětmi.  V současné době se jedná o dva typy prohlídkových tras. První prohlídka nese název Hledání čarovného pokladu s rytířem – zámek rytířů a princezen. Při hledání pokladu za doprovodu rytíře děti i rodiče zapojí všechny svoje smysly.

Druhá prohlídka byla pojmenována Tajemné symboly a šifry ukryté v barokních malbách s barokním malířem. Je určena dospělým a starším dětem. S doprovodem malíře hledáme tajemné symboly a šifry skryté v nástěnných malbách a přitom zapojíme všech pět smyslů.

Po prohlídce rozhodně stojí za to navštívit s dětmi „Budoár pro princeznu“ a „Dětskou zbrojnici“, ve kterých se mohou děti proměnit v princezny a rytíře. A nejen děti! Po dobu půl hodiny si můžeme oblékat kostýmy, brnění se všemi nepostradatelnými doplňky. V zahradách se nalézá kolbiště pro zkoušení dovedností malých rytířů. Zbraně jsou vyrobeny ze dřeva a lepenky.

Vstup do budoáru a zbrojnice je možný pouze po absolvování jedné z prohlídek. Foto v dobových kostýmech a ve výzbroji jistě zanechá příjemnou vzpomínku z výletu na zámku Radíč.

Dospělí najdou odpočinek v zámecké kavárně, zatímco děti si na dohled mohou zaskotačit na dětském hřišti v zahradě. Pro kluky tu je připravené již zmíněné kolbiště. Kavárna nabízí bio kávu 3 vůní a čerstvé zákusky.

Zámek Radíč pořádá programy pro děti ZŠ a MŠ ve věku 3-9 let. Zábavnou formou se dozvědí například něco o historii, architektuře a barokních malbách. A prožijí spoustu dalších zážitků. Konkrétní programy se dočteme na oficiálních stránkách zámku Radíč.

 

Otevírací doba

duben, květen, červen, září:
sobota - neděle 10,00 - 17,00 hod

červenec, srpen:
úterý - neděle 10,00 -17,00 hod

 

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

www.ch-radic.cz

Mohlo by vás zajímat

Dětské zábavné centrum ŠNEČEK v Příbrami
Dětské zábavné centrum ŠNEČEK, s.r.o.

Lokalita: OC Skalka Příbram (3. patro), Milínská 134, Příbram III, střední Čechy

 

Druh zábavy: dětská herna, posezení s občerstvením, připojením na internet a velkoplošnou TV, možnost pořádání nejrůznějších oslav v párty koutku

 

Doporučený věk dětí: 0+

Ekovláčkem z Benešova do Konopiště
Ekovláček z Benešova do Konopiště

Lokalita: Konopiště, střední Čechy

 

Druh zábavy: jízda autovláčkem z Benešova do zámeckého parku Konopiště

 

Doporučený věk dětí: 1+

Hornické muzeum Příbram
Hornické muzeum Příbram

Lokalita: Příbram, střední Čechy

 

Druh zábavy: jízda hornickým vláčkem, 51 m dlouhá skluzavka do podzemí, historické těžní stroje

 

Doporučený věk dětí: 3+

Tipy kam s dětmi ve středních Čechách

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety v okolí Prahy, na Kokořínsku, v Posázaví a v Českém ráji. cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy v okolí Prahy, v Posázaví a v Českém ráji.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi ve středních Čechách do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti ve středních Čechách
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách ve středních Čechách. materska-centra Mateřská centra nabízejí hlídání dětí, angličtinu pro děti a další zájmové kroužky pro děti ve středních Čechách.