Výstava LEGA v GALERII KOSTEK, Central Kladno

Střední Čechy - muzea a výstavy pro děti

Aktualizováno 7. 7. 2015
Výstava LEGA v GALERII KOSTEK, Central Kladno

Lokalita: Petra Bezruče 1490, Kladno, střední Čechy

 

Druh zábavy: Galerie kostek – interaktivní výstava modelů starověkých i novodobých divů světa sestavených z kostiček LEGO®

 

Doporučený věk dětí: 3+


Za divy světa z LEGA se vypravíme do nového obchodně - společenského centra Central ve středočeském Kladně. Unikátní GALERIE KOSTEK zde představuje rozměrné modely divů světa a památek světových metropolí sestavené z kostiček LEGO.

V prostorách pasáže obchodně - společenského centra Central jsou vystaveny nejzajímavější světové památky i novodobé divy světa, které jistě ocení všechny generace návštěvníků. Těm se naučnou i hravou formou představují takové skvosty, jako je šikmá věž v Pise, londýnský Tower Bridge nebo Velká čínská zeď. Nechybí ani indický Tádž Mahal (monumentální mauzoleum manželky vládce Šáhdžahána), pyramidy z mexického Chichén Itzá, centra civilizace tajuplné mayské kultury, nebo velkolepý japonský hrad Himedži. Českou republiku zastupují hned dva exponáty – Staroměstský orloj a Hlavní nádraží v Praze. Dvoumetrový model Hlavního nádraží v Praze zabírá úctyhodnou plochu 15 m2. Tuto věrnou kopii budovy a provozu nádraží můžou ovládat a řídit sami návštěvníci. Model je totiž plně interaktivní, včetně semaforů, projíždějících vlaků, pohyblivých souprav metra nebo automobilů. Řez modelem umožňuje také pohled do vnitřních prostor, na kolejiště, včetně cestujících, průvodčích nebo dispečerů. Nechybí ani zvuková kulisa – např. hlášení o příjezdu a odjezdu vlaků. Na centrální motiv nádraží upozorňuje také čtrnáct figurek nádražního personálu (120 cm vysokých), které jsou rozmístěny v dalších částech pasáže.

 

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Fotogalerie

 

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

www.galeriekostek.cz

Komentáře  

 
#1 Central Kladno 2015-06-09 10:04
Dobrý den,
bylo by možné přidat k tomuto tipu na výlet do Galerie kostek oficiální fotografie? Měla bych je poslat Vám do redakce nebo je zde někde možnost, abych je přidala sama?
Předem děkuji za info
S pozdravem
Petra Nandrážiová
 

Mohlo by vás zajímat

Dětská herna U Medvídka - Kladno

Dětská herna U Medvídka, Kladno

Druh centra: dětská herna

Adresa: Suchardova 236 (naproti Finančnímu úřadu), Kladno, střední Čechy

Kurzy a kroužky: cvičení, tanečky, dětský aerobik, dramatický kroužek, keramika

Další služby: dětské oslavy

Ekovláčkem z Benešova do Konopiště
Ekovláček z Benešova do Konopiště

Lokalita: Konopiště, střední Čechy

 

Druh zábavy: jízda autovláčkem z Benešova do zámeckého parku Konopiště

 

Doporučený věk dětí: 1+

Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích
Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích

Lokalita: Vinařice u Kladna 56, střední Čechy

 

Druh zábavy: muzeum hornictví, jednoměsíční jízdy z Prahy hl. nádraží do Hornického skanzenu Mayrau ve Vinařicích

 

Doporučený věk dětí: 3+

Tipy kam s dětmi ve středních Čechách

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety v okolí Prahy, na Kokořínsku, v Posázaví a v Českém ráji. cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy v okolí Prahy, v Posázaví a v Českém ráji.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi ve středních Čechách do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti ve středních Čechách
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách ve středních Čechách. materska-centra Mateřská centra nabízejí hlídání dětí, angličtinu pro děti a další zájmové kroužky pro děti ve středních Čechách.