Zámek Kačina – Muzeum českého venkova

Střední Čechy - muzea a výstavy pro děti

Aktualizováno 21. 5. 2014
Zámek Kačina – Muzeum českého venkova

Lokalita: Svatý Mikuláš u Kutné Hory, střední Čechy

 

Druh zábavy: pět prohlídkových tras - hospodářské zázemí zámku; zámecké interiéry; knihovna+lékárna+galerie+divadlo+skleník; historické kočárky doplněné hračkami; prohlídka s tajemnou postavou

 

Doporučený věk dětí: 4+


Zámek Kačina náleží k nejvýznamnějším empírovým stavbám v Evropě. Byl postaven J. Fischerem v letech 1806 – 1822 pro hraběte Jana Rudolfa Chotka. Zámku přiléhá přírodní park, který je ideálním místem k příjemné procházce. 

Od počátku 50. let na zámku Kačina sídlí muzeum nabízející několik expozic, které je možno za zvýhodněné ceny dle vlastního výběru nakombinovat. Prohlídky pro sjednané dětské skupiny jsou přizpůsobovány věku dětí, zámek Kačina organizuje výukové programy pro děti základních i mateřských škol. Nevšední zážitek dětem přinese interaktivní návštěvní okruh s tajemnou postavou jménem Rudla, který probíhá v rámci projektu „Otevřete 13. komnatu“ určeného rodinám.

Kromě prohlídky interiérů rodiny Chotků s průvodcem, jež je vhodná spíše pro školní děti, můžeme absolvovat komentované prohlídky knihovny, divadla, lékárny, obrazárny, skleníku a zahrady léčivých bylin.

V expozici nazvané Babiččiny kočárky si přijdou na své především holčičky. K vidění zde jsou historické kočárky z let 1860 – 1960 doplněné o dobové dětské oblečení, zavinovačky, pokojíčky a nádobíčko pro panenky. Zajímavé je také hospodářské zázemí zámku, které nám i našim dětem přiblíží bydlení a živobytí poddaných. Nahlédneme do sklepů, spíže, kuchyně, prádelny, žehlírny nebo pokoje služebné.

 

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Fotogalerie

 

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

www.nzm.cz/kacina/

Mohlo by vás zajímat

Prohlídka Kutné Hory pro školy
Prohlídka Kutné Hory pro školy

Lokalita: Kutná Hora, střední Čechy

 

Druh zábavy: procházka městem Kutná Hora za účelem poznávání uměleckých slohů

 

Doporučený věk dětí: 7+

Prohlídka Kutné Hory ze sedačky rikši
Prohlídka Kutné Hory ze sedačky rikši

Lokalita: Barborská 34, Kutná Hora, střední Čechy

 

Druh zábavy: projížďka na rikše

 

Doporučený věk dětí: 0+

Ekovláčkem z Benešova do Konopiště
Ekovláček z Benešova do Konopiště

Lokalita: Konopiště, střední Čechy

 

Druh zábavy: jízda autovláčkem z Benešova do zámeckého parku Konopiště

 

Doporučený věk dětí: 1+

Tipy kam s dětmi ve středních Čechách

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety v okolí Prahy, na Kokořínsku, v Posázaví a v Českém ráji. cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy v okolí Prahy, v Posázaví a v Českém ráji.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi ve středních Čechách do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti ve středních Čechách
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách ve středních Čechách. materska-centra Mateřská centra nabízejí hlídání dětí, angličtinu pro děti a další zájmové kroužky pro děti ve středních Čechách.