ŠKODA Muzeum, Mladá Boleslav

Střední Čechy - muzea a výstavy pro děti

Aktualizováno 18. 11. 2016
phoca thumb m 1-skoda-muzeum

Lokalita: Mladá Boleslav, střední Čechy

 

Druh zábavy: muzeum automobilů značek Laurin & Klement a Škoda, interaktivní panely, promítací sály, speciální prohlídky a exkurze

 

Doporučený věk dětí: 3+


Tipem na výlet pro milovníky starých i novějších aut je ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi. Koncem roku 2012 byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce.

Sbírky automobilů ŠKODA, kol a vozů značky Laurin & Klement jsou doplněny interaktivními panely, na kterých si pomocí dotykové obrazovky můžeme přečíst jejich historii. Děti si na velkém interaktivním panelu mohou zahrát například pexeso či se dozvědět zajímavosti související s firmou Škoda Auto. Ti nejmenší si pohrají v malém dětském koutku, postaví si velké puzzle či se projedou na odrážecích autíčkách.

V promítacím sále shlédneme dokument o výrobních procesech aut ŠKODA. Jedna místnost je věnována českým filmům, v nichž si zahrály vozy značek Laurin & Klement a ŠKODA. Krátké úryvky z těchto filmů jsou tu promítány. Další prostor muzea je určen pro krátkodobé výstavy.

ŠKODA Muzeum také nabízí speciální prohlídky pro zrakově znevýhodněné, pro děti MŠ a ZŠ nebo s odborným výkladem (muzeum + depozitář). V depozitáři jsou k vidění sportovní vozy, prototypy a vozy sériové výroby. Dále se lze zúčastnit exkurze výrobních závodů, která je přístupná pro děti od 10 let. Na tyto prohlídky je nutná rezervace, které předchází vyplnění formuláře na oficiálních stránkách muzea, poté nás z muzea zkontaktují a je domluven závazný termín prohlídky. 

V budově ŠKODA Muzea se nalézá moderní Café/Restaurant VÁCLAV, kde je možné si dát jídlo z denní nabídky či jen posedět u kávy a něčeho sladkého. Pro malé děti je tu k dispozici koutek na hraní.

 

 

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Další tipy kam s dětmi v okolí

Výlet na zříceniny u Mladé Boleslavi

Městský palác Templ v Mladé Boleslavi

Naučná stezka a přírodní park Chlum u Mladé Boleslavi

 

Fotogalerie

 

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

muzeum.skoda-auto.cz

Mohlo by vás zajímat

Cyklostezka z Kostelce nad Labem do Lázní Toušeň
Výlety s dětmi: Cyklostezkou z Kostelce nad Labem do Lázní Toušeň

Turistická oblast: okolí Prahy, Česká republika

Popis trasy výletu: po cyklostezce z Kostelce nad Labem přes Brandýs nad Labem do Lázní Toušeň a zpět

Typ výletu: cyklistický, na in-line bruslích

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy:  26 km

Muzeum MHD v Praze
phoca thumb m 1-muzeum-dpp

Lokalita: Praha 7, Střešovice

 

Druh zábavy: muzeum tramvají, trolejbusů a autobusů MHD

 

Doporučený věk dětí: 3+

Muzeum hraček v Benátkách nad Jizerou
Zábava pro děti: Muzeum hraček 

Lokalita: Benátky nad Jizerou, střední Čechy

 

Druh zábavy: muzeum hraček

 

Doporučený věk dětí: 3+

Tipy kam s dětmi ve středních Čechách

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety v okolí Prahy, na Kokořínsku, v Posázaví a v Českém ráji. cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy v okolí Prahy, v Posázaví a v Českém ráji.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi ve středních Čechách do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti ve středních Čechách
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách ve středních Čechách. materska-centra Mateřská centra nabízejí hlídání dětí, angličtinu pro děti a další zájmové kroužky pro děti ve středních Čechách.