Slovensko - muzea a výstavy pro děti

V této sekci se nacházejí tipy kam vyrazit s dětmi do muzea nebo na výstavu. Najdete tu muzea a výstavy určené celé rodině nebo věnované výhradně dětským návštěvníkům.

Pro kluky jsou tu muzea a výstavy aut, motorek, vlaků, vláčků a jiné techniky. Nechybí zde ani historické parní vlaky. Pro holky bývají většinou zajímavější výstavy panenek a dalších hraček. Dospělí doprovod si v muzeích připomene hračky a dopravní prostředky ze svého mládí.

Některé objekty vycházejí vstříc dětem formou zábavné prohlídky (např. prohlídky na zámcích v pohádkových kostýmech, prohlídky s plněním úkolů a další) nebo interaktivními exponáty, které si mohou děti samy vyzkoušet. V poslední době jsou populární venkovní expozice s miniaturami významných staveb či expozice zaměřené na pohádkové bytosti, skřítky a strašidla.

Některé děti by zase mohla zaujmout návštěva hvězdárny, kde jsou pro ně připraveny animace a pozorování vesmírné oblohy. Základní poznatky z fyziky a doprovodných oborů děti získají zábavnou formou v interaktivních muzeích, kde zažije spousty legrace celá rodina. O tom, jak se dříve žilo, se můžete přesvědčit v keltských muzeích nebo v expozicích lidové architektury.

 

Muzea a výstavy na Slovensku

Na mapě najdete tipy na muzea a výstavy na Slovensku. Po otevření podrobné mapy a kliknutí na vybraný symbol se zobrazí úvodní informace s odkazem na článek s podrobnostmi.

Zobrazit mapu v plné velikosti

Muzeum slovenskej dediny v Martině

Aktualizováno 12. 11. 2014
Muzeum slovenskej dediny v Martině

Lokalita: Martin, Slovensko

 

Druh zábavy: muzeum v přírodě - skanzen, akce

 

Doporučený věk dětí: 3+

Muzeum Karla Plicky v Blatnici

Aktualizováno 12. 11. 2014
Muzeum Karla Plicky v Blatnici

Lokalita: Blatnica, Slovensko

 

Druh zábavy: muzeum věnované tvorbě Karla Plicky

 

Doporučený věk dětí: 7+