VIDA! science centrum, Brno

Jižní Morava - muzea a výstavy pro děti

Aktualizováno 17. 8. 2016
VIDA! science centrum

Lokalita: Křížkovského 554/12, Brno, jižní Morava

 

Druh zábavy: zábavní vědecký park

 

Doporučený věk dětí: 2+


V bývalém pavilonu D brněnského výstaviště na ploše téměř 5000 m2 na nás čeká přes 150 interaktivních exponátů. Unikátní stálá expozice je rozdělena do čtyř tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Samostatná část Dětské science centrum je věnována dětem od 2 do 6 let. V Divadle vědy si pak můžeme užít pravidelná představení plná zábavných pokusů. Doprovodný program zahrnují představení plná vědeckých pokusů a speciální programy nejen pro školy.

Každý první čtvrtek v měsíci pořádá brněnský zábavní vědecký park večerní akci pro dospělé návštěvníky nazvanou VIDA! After Dark, která je pokaždé věnována jinému tématu.

 

Chytrá zábava pro celou rodinu

Odpálit si vodíkovou raketu, stát se hvězdou zpravodajství o počasí, zmrazit vlastní stín, zažít zemětřesení, rozpoutat tornádo nebo přijít na kloub záhadě Bermudského trojúhelníku, to vše můžeme zažít v zábavním vědeckém parku VIDA!

 

Pevnost VIDArd

Pevnost VIDArd je možné si zahrát kdykoliv během otevírací doby – startovní balíček na pokladně za příplatek ke vstupnému 50 Kč. Ke hře je nezbytné použití vlastního zařízení s připojením na internet (Wi-Fi je ve VIDA! bezplatná).

V expozici VIDA! objevíme věci, které zůstávají běžnému návštěvníkovi skryté. Vyřešíme spoustu zábavných i zapeklitých úkolů a získáme poklad, který se ve VIDA! ukrývá.

Abychom získali poklad, musíme projít několika úrovněmi. Pro vstup do další úrovně stačí na webové stránce postupně zadávat správná hesla. K nim nás dovedou úkoly u vybraných exponátů.

Do hry můžeme vstoupit kdykoliv během dne, abychom však stihli vyřešit všechny úkoly a získali poklad, je vhodné začít nejpozději v 15 hodin.

 

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Fotogalerie

 

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

www.vida.cz

Mohlo by vás zajímat

Biskupský dvůr - Moravské zemské muzeum, Brno
Biskupský dvůr - Moravské zemské muzeum, Brno

Lokalita: Muzejní 298/1, Brno, jižní Morava

 

Druh zábavy: expozice se zaměřením na botaniku, zoologii a ochranu přírody Moravy, akvária sladkovodních ryb, modely hub, příležitostná výstava modelů ovoce, komentované a lektorované prohlídky v zoologické části pro MŠ, ZŠ a SŠ

 

Doporučený věk dětí: 3+

Dietrichsteinský palác - Moravské zemské muzeum, Brno
Dietrichsteinský palác - Moravské zemské muzeum, Brno

Lokalita: Zelný trh 295/8, Brno, jižní Morava

 

Druh zábavy: expozice vývoje života nejen na Moravě, vývoje pravěkého a slovanského osídlení Moravy, středověku na Moravě, nerostného bohatství Moravy a Slezska, interaktivní materiály pro školy, lektorované výklady

 

Doporučený věk dětí: 5+

Dětské muzeum v Brně
Dětské muzeum v Brně

Lokalita: Brno, jižní Morava

 

Druh zábavy: interaktivní výukové programy, výstavy pro děti.

 

Doporučený věk dětí: 4+

Tipy kam s dětmi na jižní Moravě

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety na jižní Moravě cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy na jižní Moravě.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi na jižní Moravě do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti na jižní Moravě.
atrakce Hravé děti určitě zaujmou atrakce a zábava pro děti na jižní Moravě. hriste Pohyb a hru pro vaše ratolesti zaručí dětská hřiště, dětské koutky a dětské herny na jižní Moravě
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách na jižní Moravě. ubytovani Ubytování s dětmi najdete v hotelech a penzionech na jižní Moravě.