Ekocentrum DOTEK - dovolená šetrná k přírodě i naší duši

Východní Čechy - dětské kurzy a kroužky

Aktualizováno 25. 9. 2015
Ekocentrum DOTEK - dovolená šetrná k přírodě i naší duši

Druh centra: ekocentrum

Adresa: Horská 175, Horní Maršov

Kurzy a kroužky:

Další služby: vzdělávací programy a další aktivity pro školy, skupiny i jednotlivé zájemce, ubytování, návštěvnické centrum


Ekocentrum DOTEK nabízí relaxačně vzdělávací pobyty v magickém koutě východních Krkonoš, vzdělávací programy a další aktivity pro školy, skupiny i jednotlivé zájemce.

V těsném sousedství 450 let staré lípy a renesančního kostela od Carola Valmadiho v Horním Maršově se nachází nově opravená barokní fara. V roce 2013 byla dokončena její přestavba do podoby ekologicky šetrného domu a stala se tak výkladní skříní energeticky šetrných technologií jako jsou kotle na biomasu, hliněné omítky, solární a fotovoltaické články nebo systém rekuperace vzduchu.

V budově se nachází pokoje vhodné pro rodiny s dětmi, vybavené vlastní kuchyňkou a sociálním zázemím. Ekocentrum ale nabízí i vlastní jídelnu, která vaří z místních a bio surovin, každý den připravuje speciální menu i pro vegetariánské strávníky. V objektu se nachází několik historických mísntostí, ve kterých lze provozovat nejrůznější aktivity, např. originální černou kuchyni, dílnu s tkalcovským stavem, v nejbližší době přibude i divadlo nebo malý kinosál.

Na obrovské zahradě je také přírodní divadlo, ukázka tradičních odrůd místní flóry a nezbytné stádo koz, které nám dělá společnost od jara do podzimu. V ekocentru tak můžeme zažít i dojení a výrobu sýrů.

V areálu bývalé fary se nachází i speciální návštěvnické centrum, které nabízí tematické výlety do okolí. Můžeme se na ně vydat sami nebo s rodinou, dostaneme mapky a další potřebné vybavení (např. mikroskopy, dalekohledy, pracovní listy). Nebo se budeme chtít dozvědět víc o tomto malebném kousku krkonošské krajiny a dátm přednost konkrétnímu programu se školeným lektorem. V centru rádi poradí i v otázkách ohledně ekologicky šetrného vedení domácností nebo kanceláří.

Ekocentrum DOTEK splňuje všechny parametry ekologicky šetrné turistiky.

 

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Fotogalerie

 

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

sever.ekologickavychova.cz/dotek/co-je-dotek/

Mohlo by vás zajímat

Plemeno Highland, Horní Malá Úpa
Plemeno Highland, Horní Malá Úpa

Lokalita: Horní Malá Úpa, východní Čechy

 

Druh zábavy: chov skotu plemena Highland

 

Doporučený věk dětí: 2+

Areál Mladé Buky
Areál Mladé Buky

Lokalita: Kalná Voda 7, Mladé Buky, východní Čechy

 

Druh zábavy: lyžování pro rodiny, bobová dráha, letní tubing, BikePark, půjčovna kol a elektrokol, dětské hřiště, čertovská stezka, naučná stezka, vodní park, parkování pro karavany

 

Doporučený věk dětí: 1+

Babiččin dvoreček u zámku Doudleby nad Orlicí
Babiččin dvoreček u zámku Doudleby nad Orlicí

Lokalita: Doudleby nad Orlicí, východní Čechy

 

Druh zábavy: zoo koutek, domácí zvířata, obora se zvěří

 

Doporučený věk dětí: 2+