Výlety s dětmi

Projížďka Labským dolem v Krkonoších

Výlety s dětmi

Projížďka Labským dolem v Krkonoších

Projížďka Labským dolem v Krkonoších
  • Trasa výletu: od Labské přehrady údolím Labe přes Špindlerův Mlýn k rozcestí Labský důl – Pudlava
  • Celková délka cyklotrasy: 17 km
  • Terén: mírně až středně kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších a jeho blízkém okolí můžeme podniknout pěknou projížďku na kole podél Labe. Skoro celá trasa je do mírného kopce, při návratu zlehka sjíždíme po stejné cestě. Povrch je asfaltový, zčásti zpevněná lesní cesta.

Trasa výletu

Auto necháme na bezplatném parkovišti u hráze Labské přehrady při vjezdu do Špindlerova Mlýna. Hráz přejedeme (modrá turistická značka) a kolem penzionu Fontána a Tabulové boudy se dostaneme do centra města (zelená turistická značka). Tento úsek musíme místy více stoupat, po překřížení sjezdovky Hromovka prudce klesneme do centra.

U infocentra zabočíme doleva, přejedeme náměstí a Bílý most přes řeku. Za ním se vpravo napojíme na cyklotrasu K14, která nás provede Labským dolem. Mírně stoupáme údolím Labe až k místu Labský důl – Pudlava, kde cyklotrasa končí, dále je cyklistům vjezd zakázán.

Jízda Labským dolem je opravdu kouzelná, cestou sledujeme peřeje a několik menších vodopádů – na Labi i jeho přítocích. Jsou tu rozmístěny informační tabule naučné stezky Labský důl. Během návratu lze ve Špindlerově Mlýně navštívit např. lanový park, dětské hřiště, Muzeum kostek a další zajímavosti včetně nepřeberného množství restaurací a rychlého občerstvení.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/krkonose/9344-projizdka-labskym-dolem-v-krkonosich