Výlety s dětmi

Cyklistický okruh z Benecka přes Horní Mísečky

Výlety s dětmi

Cyklistický okruh z Benecka přes Horní Mísečky

Cyklistický okruh z Benecka přes Horní Mísečky
  • Trasa výletu: z Benecka na rozcestí Rovinka, odtud okruh přes Horní Mísečky
  • Celková délka cyklotrasy: 23 km
  • Terén: mírně až středně kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Krkonoše, jakožto nejvyšší pohoří v Česku, jsou pro výlety na kole fyzicky náročnější, přesto se tu najdou i trasy přívětivé pro rodiny s dětmi. I když na této okružní trase je nutné zdolat občasná stoupání z Benecka do Horních Míseček a někteří budou chvilkami kolo tlačit, výlet mohou s přestávkami zvládnout i méně zdatné děti. Cesty jsou vhodné i pro cyklovozíky. Z Benecka na rozcestí Rovinka je velmi kvalitní bezbariérová asfaltka, poté následují hrubší asfaltové a zpevněné lesní cesty, z Třídomí na rozcestí Rovinka se jedná opět o bezbariérovou cestu.

Příjezd, parkování

Bezplatné parkoviště u horní stanice lanové dráhy lyžařského areálu Benecko (pod chalupou Makuka), případně placené parkoviště mezi hotelem Kubát a aparmány Bellevue.

Průběh trasy

Zajímavosti po cestě

Cestou zaujmou skiareály Benecko a Horní Mísečky a především také krásné lesy s příležitostnými výhledy do okolí. V Horních Mísečkách odbočením z cyklotrasy K12 (cca 30 metrů) se u chaty Stopa nalézá dětské hřiště s ukázkou lanovky, která jezdila na Sněžku od roku 1949 až do roku 2012. Nedaleko Horních Míseček se u cyklotrasy K11 nachází Harrachova skála s vyhlídkou, na níž nelze dojet na kole - nutné kolo nechat dole u rozcestníku a na skálu vystoupat pěšky po červené turistické značce (500 m). 

Občerstvení

Restaurace v Benecku a Horních Mísečkách, rychlé občerstvení na rozcestí Rovinka.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/krkonose/7843-cyklisticky-okruh-z-benecka-pres-horni-misecky