Výlety s dětmi

Zábavní a poznávací Centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem

Výlety s dětmi

Zábavní a poznávací Centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem

Zábavní a poznávací Centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem
  • Druh zábavy: původní hraběcí statek, horácká vesnice, ukázka řemesel, domácí zvířata, Ekopavilon, interaktivní prvky, jízdárna a farma
  • Doporučený věk dětí: 4+
  • Adresa: Nový dvůr 318, Bystřice nad Pernštejnem, Česká republika

Popis

V Bystřici nad Pernštejnem, na místě původního dvora Mittrowských, v blízkosti vlakového nádraží se nachází zábavní a poznávací centrum Eden. Areál se skládá ze tří částí, ve kterých se prolíná minulost s budoucností.

Historickou část Panský dvůr tvoří původní statek hraběcího rodu Mittrowských, kde se nalézá pivovar, kovárna, expozice života na půdě s krtčí norou, lékárna atd. Horácká vesnice nabízí ke zhlédnutí repliky staveb z 19. stol., v nichž je zachycen život od chudých řemeslníků až po honosný statek a mlýn. Je možné zde strávit celý den a vyzkoušet si řemesla našich předků, pomlít mouku, tkát na stavu nebo jen tak poležet na seně v pazderně. Na vesnici patří i domácí zvířata, která jsou tu ochočena a je dovoleno se s nimi mazlit a krmit je.

Vedle Horácké vesnice se nachází futuristická stavba Ekopavilonu, kde se návštěvník ve čtyřech patrech, která jsou zaměřena na přírodní živly (země, oheň, voda a vzduch) dozví o šetrném přístupu k životnímu prostředí, o recyklaci odpadů, přeměně energií, koloběhu vody v přírodě a dalších zajímavostech. Ve všech expozicích centra se mohou návštěvníci pohybovat samostatně, vše vyzkoušet, prohlédnout, očichat nebo i ochutnat. Areál je vhodný od 0 do 99 let. Přístup do všech expozic je možný i zdravotně handicapovaným osobám. Vedle areálu Centra Eden se nachází jízdárna a farma Eden, kde lze po předešlé domluvě zakoupit vejce od slepic z volného chovu, brambory a další produkty. Předem si můžeme domluvit i projížďku na koních v kryté jízdárně nebo po blízkém okolí. Centrum Eden je otevřeno v měsících květnu, červnu a září o víkendech a svátcích. V měsících červenec a srpen každý den. Mimo tyto termíny je v nabídce po celý rok řada tematicky zaměřených akcí, programů pro školy a prohlídky pivovaru pro organizované skupiny na objednávku.

Další informace nalezneme na www.centrumeden.cz nebo na www.facebook.com/centrumeden/.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/vysocina/7798-vylet-do-zabavniho-a-poznavaciho-parku-v-bystrici-nad-pernstejnem