Výlety s dětmi

Výlet z Kvildy k prameni Teplé Vltavy

Výlety s dětmi

Výlet z Kvildy k prameni Teplé Vltavy

Výlet z Kvildy k prameni Teplé Vltavy
  • Trasa výletu: z Kvildy k prameni Teplé Vltavy a zpět
  • Celková délka trasy: 13 km
  • Terén: mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu, golfky (kromě schodů k nově zpřístupněnému prameni)
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Popis

U tohoto výletu se jedná o příjemnou procházku po kvalitní asfaltové cestě. Auto zaparkujeme v obci Kvilda, která je významným turistickým centrem Šumavy. Nachází se zde informační středisko, pošta, obchod s potravinami, několik restaurací, pekárna, muzeum a autobusové nádraží.

Z centra Kvildy vyrazíme po modré turistické značce. Přejdeme můstek přes Teplou Vltavu a asi po 500 metrech na rozcestí Hraběcí Huť odbočíme doprava. Stoupáme po asfaltce mezi loukami, na kterých se pasou krávy a koně, což by se mohlo líbit dětem. Dostaneme se na okraj lesa a když se otočíme, nabízí se nám pěkný pohled na Kvildu.

Dále již pokračujeme lesem mírným stoupáním proti toku Teplé Vltavy až k samotným pramenům. Nejdříve můžeme vystoupat z cesty vpravo do stráně po dřevěném schodišti k před několika lety takto nově zpřístupněnému prameni. Po návratu na cestu po chvíli dorazíme k tradičnímu prameni - studánce, která se nachází vlevo od cesty.

Většinou se uvádí, že jde o pramen Vltavy, ale přesnější informace je, že zde pramení Teplá Vltava. Teprve od soutoku Teplé a Studené Vltavy v Mrtvém luhu poblíž Smolné Pece je řeka označována jako Vltava. Studená Vltava (německy Kalte Moldau nebo Altwasser) vzniká soutokem potoků Goldgrubenbach a Rothbach v Bavorsku západně od obce Haidmühle.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/sumava/75-kvilda-pramen-vltavy