Výlety s dětmi

Na kole a in-line bruslích z Lipna nad Vltavou do Frymburka a Vřesné

Výlety s dětmi

Na kole a in-line bruslích z Lipna nad Vltavou do Frymburka a Vřesné

Na kole a in-line bruslích z Lipna nad Vltavou do Frymburka a Vřesné
  • Trasa výletu: od lipenské přehrady přes Lipno nad Vltavou a Frymburk do Vřesné
  • Celková délka cyklotrasy: 27 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano
  • Vhodné pro in-line brusle: ano

Popis

Cyklostezka z Lipna nad Vltavou do Frymburka podél vodní nádrže Lipno značená jako cyklotrasa č. 33 je díky rovinatému profilu a kvalitnímu asfaltovému povrchu velmi využívaná rodinami s dětmi a in-line bruslaři. Přesto především bruslaři a malí cyklisti se musí připravit na občasné krátké sjezdy nebo stoupání. Na některých prudších místech je umístěno pro bruslaře k zachycení zábradlí.

Vyrazit můžeme od přehrady vodní nádrže Lipno, na jejíž jižní straně se nachází parkoviště. Přejedeme hráz a směřujeme do Lipna nad Vltavou vzdáleného asi kilometr. Projíždíme centrem Lipna kolem pláží, aquaparku s dětskou hernou nazvanou Hopsárium, dětského hřiště ve tvaru lodi a přístaviště. Kousek za Lipnem nad Vltavou obkroužíme Camping Lipno Modřín a míříme do Frymburka. Na protějším břehu se nalézá též cyklostezka končící v Přední Výtoni. Asi v půli cesty si všimneme v jezeře sochy, znázorňuje Lipenskou vílu, patronku Lipenského jezera.

Ve Frymburku za mostem přes slepé rameno odbočíme doleva. Cyklostezkou pokračujeme podél přístaviště, přívozu do Frýdavy, restaurací s venkovním posezením a dětskými hřišti. Cyklotrasa následně prochází vedlejšími uličkami Frymburka. Po chvíli se dostaneme k pěkné písečné pláži u sportovního areálu základní školy. Občerstvit se můžeme v přilehlém bistru a děti si jistě rády zaskotačí na dětském hřišti. Navazující úsek cyklotrasy do chatové oblasti s autokempem Vřesná již není vhodný pro in-line bruslaře a nejmenší děti, cyklostezka více stoupá a klesá.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/jizni-cechy/745-na-kole-a-in-line-bruslich-z-lipna-nad-vltavou-do-frymburka