Výlety s dětmi

Království lesa, Lipno nad Vltavou

Výlety s dětmi

Království lesa, Lipno nad Vltavou

Království lesa, Lipno nad Vltavou
  • Druh zábavy: lesní hřiště
  • Doporučený věk dětí: 2+
  • Adresa: Království lesa, Lipno nad Vltavou, Česká republika

Popis

Unikátní destinací pro letní rodinnou dovolenou je Lipno nad Vltavou. Na jednom místě se zde spojuje celá řada zážitků, které si užijí malí i velcí. Jedinečné výhledy ze Stezky korunami stromů, cyklistické výlety kolem největšího českého jezera i plavby na plachetnicích a člunech po jeho hladině. Největším zážitkem pro děti je pak návštěva rodinného parku Království lesa, kde si užijí hodiny zábavy a dovádění na desítkách herních prvků.

Je zasazen do malebného šumavského lesa, který ukrývá spousty prolézaček, provazových lávek a domečků z akátového dřeva. Najdeme tu i obří nafukovací trampolíny či stádo živých koziček. Děti se také přiučí o životě lesních zvířat nebo o vlastnostech dřeva díky interaktivním edukačním prvkům. Zatímco se naše ratolesti budou doslova královsky bavit, my dospěláci si užijeme relax ve stínu mezi vzrostlými smrky. V Království lesa je občerstvení, takže zde vydržíme klidně celý den.

Další atrakce v blízkosti Království lesa

Poblíž Království lesa nalezneme Stezku korunami stromů. Na její 40 m vysokou věž nás zavede pozvolně stoupající dřevěná bezbariérová lávka, která se proplétá mezi korunami stromů. Cestou nás čeká několik adrenalinových a edukačních zastávek a těšit se můžeme i na ptačí stezku plnou hnízdních budek pro jednotlivé druhy ptáčků žijících v okolí. Z nejvyššího patra věže se otevírá široký pohled na okolní krajinu, jezero i rakouské Alpy. Zpět dolů se můžeme svézt na jednom z nejdelších suchých tobogánů v Čechách.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/atrakce-zabava/jizni-cechy/7366-kralovstvi-lesa-lipno-nad-vltavou