Výlety s dětmi

Z Čížova na Hardeggskou vyhlídku a do Hardeggu

Výlety s dětmi

Z Čížova na Hardeggskou vyhlídku a do Hardeggu

Z Čížova na Hardeggskou vyhlídku a do Hardeggu
  • Trasa výletu: z Čížova na Hardeggskou vyhlídku a do Hardeggu
  • Celková délka trasy: 13 km do Hardeggu a zpět, 7 km pouze na Hardeggskou vyhlídku a zpět
  • Terén: z Čížova na Hardeggskou vyhlídku mírně kopcovitý, do Hardeggu kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla

Popis

Výlet zahájíme v Čížově. Auto necháme na severu obce na bezplatném parkovišti. Od kostela Bolesné P. Marie se napojíme na modrou tur. značku. Na jižním konci Čížova (rozc. Čížov) narazíme na pohraniční zátarasy s ostnatými dráty a vyhlídkovou věží, které nám přiblíží, jak to vypadalo v době „železné opony". Nachází se tu budova se sídlem správy NP Podyjí, ve které je umístěna stálá výstava a informační centrum. Odtud se vydáme po silnici určené pouze pro pěší a cyklisty vedoucí do nejmenšího dolnorakouského města Hardeggu.

Pokračujeme stále rovně po modré přes rozcestí Pod Čížovem a Na Keplech k odbočce na Hardeggskou vyhlídku. Jedná se o střídavé stoupání a klesání. Od odbočky (po pravé straně) jdeme cca 400 metrů lesem. Z dřevěného altánu se nabízí nádherný výhled do údolí řeky Dyje a na městečko Hardegg s hradem. Pozor však na děti, vyhlídka se nalézá na velmi strmé skále!

Vracíme se zpět na silnici a po modré značce klesáme k řece Dyji. Přejdeme most pro pěší a cyklisty a ocitneme se v rakouském Hardeggu, kde můžeme navštívit Hardeggský hrad. Prohlídka probíhá bez průvodce, obdržíme materiály v českém jazyce. Při zpáteční cestě se, bohužel, nevyhneme prudšímu 1,5 km dlouhému stoupání. Pokud nechceme stoupat, musí nám pohled na Hardegg postačit z Hardeggské vyhlídky. Do Čížova se navrátíme po stejné cestě.

V Čížově je možnost občerstvení v hospodě U Švestků.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/jizni-morava/650-z-cizova-na-hardeggskou-vyhlidku-a-do-hardeggu