Výlety s dětmi

Pohádková kovárna Selibov – muzeum české pohádky

Výlety s dětmi

Pohádková kovárna Selibov – muzeum české pohádky

Pohádková kovárna Selibov – muzeum české pohádky
  • Druh zábavy: pohádková kovárna, pohádkové bytosti, kreativní dílna
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Selibov 23, Protivín, Česká republika

Popis

Na půli cesty mezi Pískem a Protivínem vstoupíme do pohádky v starobylé kovárně v Selibově. V malebné vesničce uprostřed návsi si dali dostaveníčko čerti, hastrmani a víly z nedalekého Tálínského rybníka, a jiná pohádková havěť.

Pokud chceme spatřit na vlastní oči, jak to vypadá v pekle, když se čerti žení, musíme sebrat odvahu a projít okolo draka, který tu hlídá princeznu. Cestou si můžeme nasadit korunku, věneček nebo plášť a stát se opravdovými králi, princeznami a vílami. Potom projdeme tajuplným lesem, kde možná potkáme i Karkulku s vlkem, Jeníčka a Mařenku loupající perníčky, skřítka Šumavouse i Hejkala. Ve slavnostní čertovské komnatě pan kovář okovává čertíkům kopýtka, aby se jim na svatbě dobře tančilo. A bát se nemusíme, čerti jsou hodní, alespoň ti v pohádkách…

V kreativní dílně si pak můžeme vymodelovat nebo namalovat svoji pohádkovou postavičku, u dvanácti měsíčků pak posedět a utrhnout si nefalšovanou pohádkovou jahůdku. Vládnoucí měsíc nás zde zcela jistě nechá opéci si na ohni buřtíky. V jabloňovém chrámu najdeme zlatá jablka a při odchodu si nesmíme zapomenout zazvonit na zvoneček štěstí!

Pohádková kovárna zvítězila v soutěži Ceny Kudy z nudy 2012 v kategorii Podnikatelský počin a zároveň se stala 3. nejlepším výletním místem v rámci celé republiky.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/jizni-cechy/648-pohadkova-kovarna-selibov-muzeum-ceske-pohadky