Výlety s dětmi

Z Nové Pece do Nového Údolí – cyklostezkou po rovině

Výlety s dětmi

Z Nové Pece do Nového Údolí – cyklostezkou po rovině

Z Nové Pece do Nového Údolí – cyklostezkou po rovině
  • Trasa výletu: z Nové Pece přes Černý Kříž a Stožec do Nového Údolí a zpět, možnost návratu vlakem
  • Celková délka cyklotrasy: 41 km; 20,5 km (při návratu vlakem)
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano
  • Vhodné pro in-line brusle: ano

Popis

Tato šumavská cyklotrasa vede po asfaltových cyklostezkách po rovině, takže je vyhovující pro jízdu s cyklovozíkem i pro malé cyklisty. Díky hladkému asfaltu ji můžeme využít i na in-line brusle. Celá trasa je dlouhá 20 kilometrů (v jednom směru), lze ji libovolně zkrátit nebo spojit s cestováním vlakem.

 

Popis trasy výletu

Vyrážíme od vlakového nádraží v Nové Peci, kam se dopravíme buď vlakem, nebo je poblíž parkoviště s platebním automatem. Napojíme se na souběžné cyklotrasy 33 a 7 směr Černý Kříž a Stožec. Po asi 300 metrech začíná asfaltová cyklostezka, kterou lemuje řeka Vltava na pravé straně a železniční trať na levé straně. Cesta je pohodová, po rovině a prochází malebnou šumavskou krajinou. Projížďku nám občas zpestří houkající vlak (v letní sezóně vyjímečně i parní).

Po 13 kilometrech jsme v Černém Kříži, kde se můžeme občerstvit v bufetu hned vedle cyklostezky (vpravo). Odtud do Nového Údolí několikrát železniční trať přejedeme, a tak ji máme střídavě po levici či pravici. Po dalších 2 kilometrech narazíme vpravo na odbočku k lávce přes Studenou Vltavu – další možnost relaxace, je tu posezení.

Po návratu na cyklostezku (cyklotrasa 33,7) dojedeme do Stožce (další občerstvení přímo na trase výletu - restaurace a penzion Pstruh - u parkoviště s platebním automatem a hlavní křižovatky cest). Pokračujeme rovně po cyklotrase 1024 (modré cyklis. značení), která nás dovede až do Nového Údolí. Nachází se zde státní hranice Nové Údolí – Haidmühle – přechod pro pěší. V červnu 1990 byl obnoven provoz osobních vlaků na české straně. U vlakového nádraží se nalézá Minimuzeum šumavských lokálek a Pošumavská jižní dráha Nové Údolí - Haidmühle.

Zpět do Nové Pece se vracíme po stejné trase nebo přímým vlakem.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/sumava/584-z-nove-pece-do-noveho-udoli-cyklostezkou-po-rovince