Výlety s dětmi

Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem

Výlety s dětmi

Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem

Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem
  • Druh zábavy: expozice historických automobilů, interaktivní dětské hry, dětské hřiště, cvočkařská dílna
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Palackého 10, Rožmitál pod Třemšínem, Česká republika

Popis

Děti v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem nedaleko Příbrami především zaujme výstava historických automobilů. Expozice obsahuje nejucelenější sbírku 32 vozů Aero, včetně tří karoserií od firmy Sodomka. V muzeu si ještě můžeme prohlédnout expozici pánů z Rožmitálu, „Jak se žilo na Podbrdsku“, památník J. J. Ryby, stodolu a muzeum hasičstva.

Muzejní komplex je bezbariérový, vybavený přebalovacím pultem, mikrovlnou troubou, malým posezením a automatem na kávu. K rodinnému vstupnému dostaneme zdarma omalovánky zvířat typických pro Podbrdsko. Starší děti si mohou vybrat pracovní list o Fabiánovi, J. J. Rybovi, nebo pánech z Rožmitálu. Vyplnit si je mohou doma nebo přímo v expozicích. V expozici "Jak se žilo na Podbrdsku" najdeme hrací klády.

Na magnetické tabuli si můžeme vyzkoušet znalost řemesel nebo si pohrát s brdskou flórou. Jak známe faunu a flóru nám prozradí i dřevěné „spojovačky“. Malé děti si mohou skládat kostky s obrázky muzejních exponátů. Součástí muzea je dětské hřiště umístěné na břehu rybníka.

Dne 23. 3. 2013 byla slavnostně otevřena nová část stálé expozice Podbrdského muzea - cvočkařská dílna tzv. veřtat. S typickým podbrdským řemeslem se návštěvníci seznamují v expozici řemesel a nyní mají též možnost navštívit funkční dílnu. Kování cvočků bude předváděno vždy jako součást našich doprovodných programů.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/stredni-cechy/462-podbrdske-muzeum-v-rozmitale-pod-tremsinem