Výlety s dětmi

Hra v přírodě s příběhem, úkoly a pokladem - Na Hrubé Skále s Hynkem z Valdštejna

Výlety s dětmi

Hra v přírodě s příběhem, úkoly a pokladem - Na Hrubé Skále s Hynkem z Valdštejna

Hra v přírodě s příběhem, úkoly a pokladem - Na Hrubé Skále s Hynkem z Valdštejna
  • Trasa výletu: okruh z Hrubé Skály skalní průrvou Myší díra, kolem tzv. Adamova lože, Mariánské vyhlídky, symbolického hřbitova horolezců, sedmihorských pramenů a skalního útvaru Čertova ruka k hradu Valdštejn, odtud přes vyhlídky U Lvíčka a Na Kapelu a arboretem Bukovina; během výletu hledání ukrytých krabiček s příběhy a úkoly
  • Celková délka trasy: 9 km
  • Terén: mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla (místy nutné přenášet)

Popis

Jezdíte s dětmi rádi do přírody, ale řešíte, čím je na výletě zabavit, aby se nezačaly nudit? Hrají si Vaše děti rády na objevitele a rády hledají ukryté věci a řeší hádanky a úkoly? Pak právě pro Vás a Vaše děti jsou určeny hry v přírodě! Už žádné bručení ve stylu "Je to ještě daleko? Já už dál nejdu! Mě to tu nebaví!" Děti Vás budou samy popohánět, aby jste ušli dalších pár stovek metrů k příštímu stanovišti. Navíc zakoupením hry finančně podpoříte místní organizaci, která se zabývá realizací kulturních nebo sportovních aktivit pro místní děti a občany. V případě hry Na Hrubé Skále s Hynkem z Valdštejna je touto organizací spolek místních občanů Hruboskalák.

Při této hře se projdeme jedním z nejkrásnějších skalních měst Českého ráje. Naš výlet zahájíme a ukončíme u zámku Hrubá Skála. Na procházce od zámku Hrubá Skála k hradu Valdštejn a zase zpět budeme prolézat úzkými skalními průrvami, kochat se pohledy ze skalních vyhlídek na panoramata Českého ráje, obdivovat majestátní pískovcové věže a zručnost velkých i malých horolezců, osvěžíme se v sedmihorských studánkách a budeme moci obejmout exotické stromy v místním volně přístupném arboretu. Po cestě poznáme Hynka z Valdštejna i bývalého vojáka Ondru a spolu s nimi budeme pronásledovat lapkovskou bandu Hynkova bratrance Voka z Rotštejna, která mu ukradla jeho děditství. Necháme se vtáhnout do příběhu, ve kterém s pomocí nadpřirozených sil i prostých lidí ze zdejšího kraje získá Hynek z Valdštejna svůj poklad zpět, aby si mohl vzít svou vyvolenou Annu z Vartemberka. Při hře vyřešíme 11 úkolů, najdeme lapkovskou skrýš a vezmeme si svojí zaslouženou odměnu. Užijeme si krásnou přírodu a pohledy na skalní město, které co do různorodosti věcí, jenž zde mohou děti vidět, předčí i mnohem známější Prachovské skály.

Pravidla hry v přírodě

Obtížnost úkolů je nastavena tak, aby byly zvládnutelné, ale zároveň i zajímavé a zábavné pro děti ve věku od cca 4 do 12 let. Z důvodů věkového rozmezí dětí je pro každý úkol k dispozici lehčí a těžší varianta zadání (někdy i střední). U každého úkolu je k nalezení správná odpověď, kterou lze přečíst pomocí aplikace pro čtení QR kódů v mobilním telefonu. Ukryté krabičky jednotlivých stanovišť jednoduše najdeme buďto na základě GPS souřadnic, nebo podle fotografií a textových popisů jejich umístění včetně mapy, což je vše uvedeno v herním plánu. Herní plán můžeme stáhnout přes odkaz, jenž nám po uhrazení hry bude zaslán. V případě platby kartou odkaz na herní plán obdržíme automaticky a obratem. Pokud zaplatíme převodem na účet, herní plán získáme až po připsání částky na účet provozovatele hry a po jeho potvrzení připsané částky. Hra je v nabídce od dubna do října, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Je pravidelně kontrolována a případně doplňována.

Více informací o hře je na oficiálních stránkách provozovatele.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/cesky-raj/4442-hra-v-prirode-s-pribehem-ukoly-a-pokladem-na-hrube-skale-s-hynkem-z-valdstejna