Výlety s dětmi

Hra s příběhem, úkoly a pokladem - S Klapkou do Vesce, Plakánku a na hrad Kost

Výlety s dětmi

Hra s příběhem, úkoly a pokladem - S Klapkou do Vesce, Plakánku a na hrad Kost

Hra s příběhem, úkoly a pokladem - S Klapkou do Vesce, Plakánku a na hrad Kost
  • Trasa výletu: okruh z Vesce u Sobotky přes hrad Kost, hledání ukrytých krabiček s příběhy a úkoly
  • Celková délka trasy: 6 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní kočárky
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla

Popis

Pokud máme v plánu výlet na hrad Kost, můžeme spojit jeho návštěvu s pohodovou procházkou v blízkém okolí, a to okruhem z Vesce. Ve výchozí osadě Vesec je mnoho krásných starých domků, díky nimž je místo velmi oblíbené mezi českými filmaři. S pomocí herního plánu, který si můžeme zakoupit na přiložené webové adrese, se projdeme úzkým pískovcovým kaňonem Veseckého potoka s krásnými skalami a následně romantickým údolím Plakánku. V hlavní turistické sezóně můžeme nad svými hlavami hned na několika místech pozorovat provazochodce na dnes velmi populárním slackline. Osvěžíme se ve studánce a pak se vypravíme na prohlídku hradu Kost. A třeba si tam dáme i dobrý oběd a zahrajeme si kuželky v místním kuželníku. Po odpočinku pokračujeme k Bílému rybníku a od něj za nádhernými výhledy na Český ráj, k bývalé Semtinské lípě. Odtud jdeme kolem rybníka zpět do Vesce.

Cestou budeme hledat ukryté krabičky s příběhy a úkoly. Šotek Klapka nám v příbězích představí své místní kamarády. Když všechny úkoly správně vyřešíme, určitě najdeme i Klapkův poklad s odměnou.

Pravidla hry v přírodě

Obtížnost úkolů je nastavena tak, aby byly zvládnutelné, ale zároveň i zajímavé a zábavné pro děti ve věku od cca 4 do 12 let. Z důvodů věkového rozmezí dětí je pro každý úkol k dispozici lehčí a těžší varianta zadání (někdy i střední). U každého úkolu je k nalezení správná odpověď, kterou lze přečíst pomocí aplikace pro čtení QR kódů v mobilním telefonu. Ukryté krabičky jednotlivých stanovišť jednoduše najdeme buďto na základě GPS souřadnic, nebo podle fotografií a textových popisů jejich umístění včetně mapy, což je vše uvedeno v herním plánu. Herní plán můžeme stáhnout přes odkaz, jenž nám po uhrazení hry bude zaslán. V případě platby kartou odkaz na herní plán obdržíme automaticky a obratem. Pokud zaplatíme převodem na účet, herní plán získáme až po připsání částky na účet provozovatele hry a po jeho potvrzení připsané částky. Hra je v nabídce od dubna do října, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Je pravidelně kontrolována a případně doplňována.

Více informací o hře je na oficiálních stránkách provozovatele www.zapokladem.cz.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/cesky-raj/4171-hra-s-pribehem-ukoly-a-pokladem-s-klapkou-do-vesce-plakanku-a-na-hrad-kost