Výlety s dětmi

Návštěvnické centrum Šumavy a Environmentální centrum Železná Ruda

Výlety s dětmi

Návštěvnické centrum Šumavy a Environmentální centrum Železná Ruda

Návštěvnické centrum Šumavy a Environmentální centrum Železná Ruda
  • Druh zábavy: expozice věnovaná Šumavě, exponáty vycpaných šumavských zvířat a starých lyžařských výbav, interaktivní vzdělávací prvky, malá dětská herna, bobří obydlí, krátkodobé výstavy, přednášky pro děti
  • Doporučený věk dětí: 2+
  • Adresa: 1. máje 12, Železná Ruda, Česká republika

Popis

Ve městě Železná Ruda, jednom ze šumavských sportovních a turistických středisek cestovního ruchu, vzniklo za spoluúčasti Evropského fondu a Státního fondu životního prostředí ČR „Návštěvnické centrum Šumavy a Environmentální centrum Železná Ruda“.

V budově zrekonstruované staré školy je situovaná stálá expozice přibližující historii lyžování, šumavské lesy, byliny, houby, geologii a geomorfologii. Pro děti jsou lákavé exponáty vycpaných šumavských zvířat a starých lyžařských výbav či interaktivní vzdělávací prvky.

Výstava věnuje pozornost na Šumavě vcelku hojně se vyskytujícímu jelenu lesnímu a naproti tomu vzácnému druhu čápa evropského. Zvláštní prostor je vyhrazen bobru evropskému, který má svůj domov u místních vodních toků. Dětští návštěvníci zde mohou prolézat bobřím obydlím. V centru se nachází také místnost s veřejným internetem, dětský koutek, 3D kino a přednáškový sál. Konají se tu též časově omezené výstavy.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/zapadni-cechy/3555-navstevnicke-centrum-sumavy-a-environmentalni-centrum-zelezna-ruda