Výlety s dětmi

Medvědí stezka na Šumavě

Výlety s dětmi

Medvědí stezka na Šumavě

Medvědí stezka na Šumavě
  • Trasa výletu: po naučné stezce "Medvědí stezka" z Jeleních Vrchů do Ovesné, využití vlakového spojení z Ovesné do Nové Pece a autobusového spojení z Nové Pece do Jeleních Vrchů
  • Celková délka trasy: 7 km
  • Terén: středně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Popis

Začátek Medvědí stezky je u železniční zastávky Ovesná. Úvodních zhruba 500 metrů vede po asfaltové cestě, posléze stezka odbočuje doleva na lesní cestu.

První část naučné stezky z Ovesné do Jeleních Vrchů má délku 7,5 km a je převážně do kopce. Celá trasa Medvědí stezky z Ovesné na železniční zastávku Černý Kříž čítá 15 km a je značena žlutou turistickou značkou.

V turistické sezóně jezdí z Nové Pece na Jelení Vrchy v pravidelných intervalech autobus. V Nové Peci a na Jeleních Vrších se nachází parkoviště placené v automatu. Výlet lze též naplánovat s využitím vlakového spojení, vlaková zastávka je v obci Ovesná a Nová Pec.

Doporučená trasa výletu

Pro rodiny s dětmi jsme vybrali opačný směr oficiálního značení Medvědí stezky, a to v úseku Jelení Vrchy – Ovesná, který je méně fyzicky náročný. Na trase se nalézá mnoho zajímavých skalních útvarů, z nichž některé dostaly svoje jméno. Převážná část trasy vede po lesních cestách. Kromě stoupání z Jeleních Vrchů k Jelenímu jezírku (cca 1 km po asfaltové cestě) a od jezírka po úbočí hory Perník (cca 1 km lesním terénem), je zbytek stezky vcelku nenáročný. Z Ovesné do Nové Pece využijeme vlakové spojení, z Nové Pece na Jelení Vrchy autobusové spojení.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/sumava/3271-medvedi-stezka-na-sumave