Výlety s dětmi

Cyklostezkou Bečva z Velkých Karlovic do Vsetína

Výlety s dětmi

Cyklostezkou Bečva z Velkých Karlovic do Vsetína

Cyklostezkou Bečva z Velkých Karlovic do Vsetína
  • Trasa výletu: z Velkých Karlovic přes Karolinku, Nový Hrozenkov, Halenkov, Huslenky, Hovězí, Janovou do Vsetína; možnost návratu vlakem
  • Celková délka cyklotrasy: 59 km (tam a zpět), 30 km (při návratu vlakem)
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano
  • Vhodné pro in-line brusle: ano

Popis

Během tohoto výletu pojedeme po cyklostezce Bečva údolím horního toku Vsetínské Bečvy. Trasa je rovinatá, vhodná i pro rodiny s malými dětmi, cyklovozíky a in-line bruslaře. Souběžně s cyklostezkou vede železniční trať, při zpáteční cestě lze využít osobních vlaků.

Jako výchozí bod výletu zvolíme Velké Karlovice. Tato typická valašská obec nabízí spoustu zajímavostí a zábavy pro celou rodinu, které můžeme navštívit, až nebudeme s kolem. Jsou to například Kulíškova naučná stezka pro děti, koupání v termálních bazénech se slanou vodou vyhřívanou na 36° v hotelu Horal, prales Razula, zábavný areál Razulák, Karlovské muzeum nebo dřevěný kostel Panny Marie Sněžné z roku 1754. Velké Karlovice jsou také výchozím místem mnoha naučných stezek, z nichž některé jsou sjízdné i s kočárkem.

Vydáme se po cyklostezce procházející celou obcí Velké Karlovice podél silnice 487 směrem na Vsetín. Celá trasa až do Vsetína je označena cyklistickým značením jako cyklotrasa č. 50. Za Velkými Karlovicemi se cyklostezka odklání od silnice k řece a provádí městem Karolinka.

Po opuštění Karolinky na okraji následující obce Nový Hrozenkov přejedeme hlavní silnici k umělému jezeru nazývanému „Balaton“, ve kterém se můžeme vykoupat a občerstvit se v bufetu. Za přírodním koupalištěm cyklostezka pokračuje. Dále projíždíme obcemi Halenkov, Huslenky, Hovězí a Janová. Cyklostezka se stále drží Vsetínské Bečvy (kterou na několika místech přejíždíme) a do obydlených částí obcí vstupuje pouze okrajově.

Z obce Janová do Vsetína jsou to poslední 4 kilometry. Ve Vsetíně dorazíme až k zámeckému parku. Samotný zámek je na kopci na pravém břehu řeky, na levém břehu se nalézá Panská zahrada, ve které najdeme dětské hřiště. Zámeckým parkem a Panskou zahradou prochází naučná stezka Příroda vsetínských parků.

Pokud se do Velkých Karlovic rozhodneme vrátit vlakem, dojedeme k nádraží vzdálenému 400 metrů jižně od Panské zahrady.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/beskydy/1606-cyklostezkou-becva-z-velkych-karlovic-do-vsetina