Výlety s dětmi

Vrch Koráb s rozhlednou a horskou chatou

Výlety s dětmi

Vrch Koráb s rozhlednou a horskou chatou

Vrch Koráb s rozhlednou a horskou chatou
  • Trasa výletu: z parkoviště na rozcestí U Sloupu u Kdyně na vrch Koráb s rozhlednou
  • Celková délka trasy: 3 km
  • Terén: kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ano
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla

Popis

V příhraniční oblasti jihozápadních Čech se nalézá lesy pokrytá Korábská vrchovina. Jejím nejvyšším bodem je kopec Koráb s rozhlednou a horskou chatou.

Auto lze ponechat na parkovišti na rozcestí U Sloupu, které se nachází u silnice mezi Kdyní a Mezholesy. Odtud se vydáme pěšky po asfaltové cestě po zelené turistické značce a souběžně trase naučné stezky „Za poznáním místních zajímavostí Kdyňska“. Na rozcestí Pod Korábem se k nám přidá žlutá turistická značka. Po závěrečných serpentýnách si vydechneme na vrcholku Korábu vypínajícím se v nadmořské výšce 773 metrů. Současná podoba rozhledny s železnou konstrukcí pochází z roku 1992 a slouží jako vysílač. Celková výška rozhledny včetně televizní antény činí 50 metrů. Vyhlídková plošina se nalézá ve výšce 29 metrů a k jejímu zdolání musíme vyšlápnout 166 schodů.

Výhled z rozhledny Koráb

Na severozápadě a severu jsou hned proti nám nedaleké zříceniny hradů Rýzmberk a Nový Herštejn. Na severním a severovýchodním horizontu se táhnou hřebeny Brd s dominujícím kopcem Třemšínem.

Na jihovýchodě shlédneme pohoří Šumavu s rozhlednami na kopcích Svatobor, Sedlo a Javorník a také majestátní hrad Kašperk. K vidění jsou též kopce Můstek, Pancíř s rozhlednou, Jezerní hora, v pozadí Velký Javor a před ním vpravo vrch Ostrý.

Na jihu u našich německých sousedů vystupuje masiv Hoher Bogen s věžemi. Ve směru na západ náš výhled pokračuje přes Český les s nejvyšším Čerchovem. Dále k severozápadu stále po hřebenech Českého lesa spatříme vrch Zvon a zříceninu hradu Přimda.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/plzensko/13476-vrch-korab-s-rozhlednou-a-horskou-chatou