Výlety s dětmi

Z Bořitova na pštrosí farmu Doubravice nad Svitavou

Výlety s dětmi

Z Bořitova na pštrosí farmu Doubravice nad Svitavou

Z Bořitova na pštrosí farmu Doubravice nad Svitavou
  • Trasa výletu: z Bořitova přes Rájec-Jestřebí na pštrosí farmu Doubravice nad Svitavou
  • Celková délka cyklotrasy: 18 km
  • Terén: rovinatý, odbočka k zámku Rájec kopcovitá
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Tento výlet v okolí Rájce-Jestřebí bude pro děti zajímavý především kvůli návštěvě pštrosí farmy. Trasa je rovinatá, s výjimkou odbočky k zámku Rájec.

Bořitov –> Rájec-Jestřebí

Vyrazíme z obce Bořitov směrem na Rájec-Jestřebí po cyklotrase 5085. Na konci obce najedeme na asfaltovou cyklostezku vedoucí podél silnice 377 a potoka Býkovka. V Rájci-Jestřebí cyklostezka končí a cyklotrasa 5085 nás provede vedlejšími ulicemi na náměstí Míru.

Odbočka k zámku Rájec

Zde si můžeme udělat odbočku k zámku Rájec, který je na kopci. Malé děti asi budou muset kolo tlačit.

Rájec-Jestřebí –> Doubravice nad Svitavou

Po prohlídce zámku a parku se vrátíme na náměstí Míru a ulicí Komenského (po silnici 374) míříme směrem na Doubravice nad Svitavou.

Na konci obce se napojíme na cyklotrasu 5202, která se vzápětí ze silnice stáčí vlevo na zpěvněnou cestu podél řeky Svitavy. Po necelých 2 km jízdy zabočíme v Doubravicích nad Svitavou - části Hamry doprava. Cesta nás dovede zpět k silnici 374, na níž zahneme doleva a po chvilce jsme u vstupu do rozsáhlé pštrosí farmy. Děti zde můžou pozorovat pštrosy a lamy nebo ochutnat nějakou pštrosí specialitu.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/moravsky-kras/13303-z-boritova-na-pstrosi-farmu-doubravice-nad-svitavou