Výlety s dětmi

Rok na vsi - Domácká lidová výroba

Výlety s dětmi

Rok na vsi - Domácká lidová výroba

Rok na vsi - Domácká lidová výroba
  • Druh zábavy: speciální zážitkový program v Národopisném muzeu Plzeňska
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: náměstí Republiky 13, Plzeň, Česká republika

Popis

Nejnovější část stálé expozice Národopisného muzea Plzeňska nese název „Rok na vsi aneb Od Martina do Martina“. V rámci prohlídky můžete jeden den v týdnu absolvovat speciální zážitkový program. Kromě praktických ukázek jednotlivých druhů domácích řemesel se seznámíte s významnými svátky a obyčeji zvykoslovného roku. Pod dohledem zkušených lektorů si navíc vyzkoušíte zpracování ovčí vlny, předení na kolovratech a vřetánkách, tkaní na tkalcovském stavu, draní peří a mnoho dalšího. 

Nejbližší termíny jsou vždy zveřejňovány na https://zcm.cz/pro-navstevniky-zcm/kalendar-akci/rok-na-vsi-domacka-lidova-vyroba. Časová náročnost prohlídky je 90 minut.

Z důvodu aktuálních protiepidemických opatření může doprovodný program „Rok na vsi – Domácká lidová výroba“ najednou absolvovat pouze jedna skupina návštěvníků (rodina) o maximálním počtu 10 osob. Lektorská činnost bude probíhat za přísných hygienických opatření tak, aby nebyla ohrožena bezpečnost návštěvníků a lektorů. Objednávky jsou přijímány na čísle 378 370 201 nebo na e-mailu: narodopis@zcm.cz, asmausova@zcm.cz

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/zapadni-cechy/12145-rok-na-vsi-domacka-lidova-vyroba