S dětmi na kole Klánovickým lesem

Praha - cyklostezky a cyklotrasy pro děti

Aktualizováno 29. 7. 2013
S dětmi na kole Klánovickým lesem

Turistická oblast: Praha, Česká republika

Popis trasy výletu: okruh Klánovickým lesem od nádraží Praha-Klánovice přes přírodní rezervaci Cyrilov a Nové Dvory

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy: 12 km


Klánovický les ve východní části Prahy protíná velké množství cest a díky zcela rovinatému profilu je výborným místem pro cyklistické vyjížďky s malými dětmi.

Nenáročný cyklistický okruh započneme na parkovišti u vlakového nádraží Praha - Klánovice. Vydáme se po červené turistické značce z jižní strany nádraží směrem na Úvaly. Po přejetí hlavní silnice křižujeme Klánovický les po asfaltové cyklostezce. Po 3 kilometrech odbočíme vlevo na lesní cestu značenou zelenou turistickou značkou. U rozcestí Ve Vidrholci projedeme pod železniční tratí a pokračujeme 600 metrů ke křižovatce se štěrkovou cestou, Cyrilov. Nalézá se tu jedno ze zastavení Naučné stezky Klánovickým lesem (s pořadovým číslem 12 - Historie města Úvaly).

Stočíme se doleva na štěrkovou cestu a vracíme se zpět do Klánovic. Od areálu Městské policie povrch cyklostezky přechází v asfaltový. Pohybujeme se na hlavní promenádní cestě procházející středem Klánovického lesa. Kilometr před Klánovicemi narazíme po pravé straně na dětské sportoviště s dřevěnými herními prvky.

Lesní asfaltová cesta navazuje na uličky Klánovic. U hlavní silnice objevíme vlevo dětské hřiště. Za silnicí projíždíme další částí Klánovic. U okraje lesa odbočíme doleva a podél něj jedeme ke křižovatce cest, odkud zahneme doprava do lesa. Lesní cestou směřujeme k rozcestí Nové Dvory.

Na Nových Dvorech si prohlédneme pasoucí se ovce. Pokračujeme po zelené značce a od následného rozcestí zamíříme po štěrkové cyklostezce zpět ke Klánovickému nádraží, kde okruh uzavíráme.

 

Přírodní rezervace Cyrilov

Přírodní rezervace Cyrilov se skládá ze tří samostatných částí. Rozkládá se v městské části Horní Počernice, Klánovice, Újezd nad Lesy a ve středočeských obcích Šestajovice u Prahy, Úvaly u Prahy a Jirny na celkové ploše asi 243 ha. Převážná část rezervace se nalézá na území hlavního města Prahy. Předmětem ochrany jsou dubové lesy přirozené skladby, mokřady a drobná rašeliniště, vzácné rostliny (např. lilie zlatohlávek, medovník velkokvětý), variabilní populace bříz, staré duby a borovice. Chráněné území je zabezpečeno před rušivými vlivy ochranným pásmem do vzdálenosti 50 metrů od hranic přírodní rezervace Cyrilov. Rezervace zaznamenala výskyt 60 druhů ptactva.

 

Trasa výletu na mapě

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Další tipy kam s dětmi v okolí

Koupaliště Klánovice

 

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Cyklostezka podél Vltavy z Braníka do Zbraslavi
Cyklostezkou podél Vltavy z Braníka do Zbraslavi

Turistická oblast: Praha, Česká republika

Popis trasy výletu: z pražského Braníka (ulice Na Mlejnku) podél Vltavy přes Hodkovičky, Modřany, Komořany do Zbraslavi a zpět stejnou cestou nebo vlakem

Typ výletu: cyklistický, na in-line bruslích

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy: 16 km (8 km při návratu vlakem)

Krčským (Kunratickým) lesem s kočárkem
Krčským (Kunratickým) lesem s kočárkem

Turistická oblast: Praha, Česká republika

Popis trasy výletu: okruh Krčským (Kunratickým) lesem

Typ výletu: pěší

Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu, golfky

Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Terén: mírně kopcovitý

Celková délka trasy: 6 km

Applemuseum.com, Praha 1
Applemuseum.com, Praha 1

Lokalita: Husova 21, Praha 1, Praha

 

Druh zábavy: světová sbírka počítačových technologií

 

Doporučený věk dětí: 10+

Tipy kam s dětmi v Praze

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety v Praze, s kočárkem nebo s odrážedlem.  cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy v Praze.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi v Praze do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti v Praze
atrakce Hravé děti určitě zaujmou atrakce a zábava pro děti v Praze. hriste Pohyb a hru pro vaše ratolesti zaručí dětská hřiště, dětské koutky a dětské herny v Praze
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách v Praze. materska-centra Mateřská centra nabízejí hlídání dětí, angličtinu pro děti a další zájmové kroužky pro děti v Praze