Posázaví a Podblanicko - cyklostezky a cyklotrasy pro děti

Výlety s dětmi na kole, s cyklovozíkem

Posázavím je označena oblast v okolí toku řeky Sázavy, která je značně navštěvována cyklisty a pěšími turisty. V letní sezóně Sázava přiláká velké množství vodáků. V Posázaví nás uchvátí mnoho hradů a zámků, jsou to hlavně zámek Ve Vlašimi, zámek v Jemništi, zámek Konopiště, hrad Český Šternberk, hrad Lipnice n. Sázavou, zřícenina hradu Zbořený Kostelec a hrad v Týnci nad Sázavou. Významnou historickou památkou je Sázavský klášter ve městě Sázava.

Dolní a střední částí Posázaví vede železniční trať tzv. Posázavský Pacifik, jehož služby můžeme využít při některém z výletů v této oblasti.
Mezi nejvýznamnější města, kudy řeka Sázava protéká, patří  Český Šternberk, Lipnice nad Sázavou, Sázava a Žďár nad Sázavou.

Z přírodních krás Posázaví doporučujeme pěší výlet na vypínající se horu Blaník s okolní krajinou tzv. Podblanickem nebo Voděradské bučiny, kde najdeme cyklotrasy vhodné i pro výlety s dětmi na kole, případně s cyklovozíkem.

 

Podblanicko

V roce 2003 vznikl dobrovolný spolek 9 obcí patřících do okresu Benešov s názvem Podblanicko. Sdružení usiluje o celkový rozvoj a cestovní ruch tohoto kraje.

Dominantou mikroregionu nacházejícím se jižně od Vlašimi jsou vrcholy Velký a Malý Blaník (638 m n. m. a 580 m n. m.). Skalní útvary tvořené ortorulami v okolí vrcholů jsou důsledkem mrazového zvětrávání v dobách ledových, tzv. mrazové sruby.

Posázaví a Podblanicko - cyklostezky a cyklotrasy pro děti

 

Cyklotrasy pro děti a cyklovozíky a Podblanicku

Na mapě najdete tipy na cyklotrasy v Posázaví a Podblanicku. Po otevření podrobné mapy a kliknutí na vybraný symbol se zobrazí úvodní informace s odkazem na článek s podrobnostmi.

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na kole s dětmi zámeckým parkem Konopiště

Aktualizováno 26. 11. 2013
Na kole s dětmi zámeckým parkem Konopiště

Turistická oblast: Posázaví a Podblanicko, Česká republika

Popis trasy výletu: zámeckým parkem Konopiště, podél Konopišťského rybníka, na vrch Tuškov, k Želetínce, naučnou stezkou „Historie a příroda Konopišťského zámeckého parku“

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: mírně kopcovitý

Celková délka cyklotrasy: 2 až 5 km

Okruh přes Voděradské bučiny a naučnou stezku Klokočná

Aktualizováno 26. 2. 2016
Výlety s dětmi: Okruh kolem Voděradských bučin a naučnou stezkou Klokočná

Turistická oblast: Posázaví a Podblanicko, Česká republika

Popis trasy výletu: okruh z Louňovic přes Černé Voděrady, Struhařov, Klokočnou, Tehov a Svojetice zpět do Louňovic

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý, zčásti mírně kopcovitý

Celková délka cyklotrasy:  30 km