Cyklistický okruh kolem Nového Strašecí

Okolí Prahy - cyklostezky a cyklotrasy pro děti

Aktualizováno 26. 11. 2013
Cyklistický okruh kolem Nového Strašecí

Turistická oblast: okolí Prahy, Česká republika

Popis trasy výletu: okruh z Nového Strašecí přes Mšecké Žehrovice, Lodenice, Řevničov, Rudu a zpět do Nového Strašecí.

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano (odpružené)

Terén: rovinatý, mírně kopcovitý

Celková délka cyklotrasy:  30 km


Tato cyklotrasa kolem Nového Strašecí na rozhraní CHKO Křivoklátsko a Přírodního Parku Džbán vede převážně po rovině a mimo silnice, proto je přijatelná pro jízdu s cyklovozíkem. Povrch však není vždy hladký, narazíme na kratší poměrně nerovné úseky, což může být nepříjemné pro neodpružené cyklovozíky.

Zaparkujeme v Novém Strašecí, nejlépe v blízkosti náměstí. Vyrážíme po cyklotrase 8192, které se držíme větší část výletu. Za Novým Strašecí přejedeme dálnici a jsme u obory Libeň. V té při troše štěstí spatříme daňky. Byly zde nalezeny pozůstatky keltského kultovního místa, jak se dočteme na informačních tabulích, které jsou součástí naučné stezky Novostrašecko.  Zčásti objedeme oplocenou oboru (máme ji po levé straně) a z kopečka po polničce sjíždíme k rybníku ve Mšeckých Žehrovicích.

Na konci obce cyklotrasa zabočuje doprava do Lodenice. Na první křižovatce v Lodenicích zahneme doleva a zde nás čeká dvoukilometrový úsek k Červenému rybníku po ne příliš kvalitní polní cestě.

U Červeného rybníka přejedeme silnici a dostáváme se do chatové oblasti. Cesta je vcelku slušná, štěrková. Po pravé stráně máme Pilský rybník, Mlýnský rybník a rybník Punčocha, přes stromy jsou bohužel vidět jen na několika málo místech.

U Buckého rybníka objevíme kemp a občerstvení.  Náš výlet pokračuje podél Buckého rybníka, který částečně zprava objedeme, cesta je tu místy kamenitá. Za Buckým rybníkem po pravé straně míjíme Třtický rybník, po panelové cestě směřujeme do obce Řevničov.

V Řevničově se nachází restaurace s venkovním posezením. Míříme na jih stále po cyklotrase 8192. Po kilometru jsme v lese, v němž se nalézá pěkně upravená cyklostezka. Na rozcestí „Pod Malým Louštínem“ se napojujeme na cyklotrasu 0102, která nás dovede přes obec Ruda zpět do Nového Strašecí. V samotném závěru výletu si mohou děti pohrát na dětském hřišti v Novém Strašecí.

 

Trasa výletu na mapě

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Cyklistický okruh staroboleslavskými lesy přes Lhotu a Hlavenec
Cyklistický okruh staroboleslavskými lesy přes Lhotu a Hlavenec

Turistická oblast: okolí Prahy, Česká republika

Popis trasy výletu: okruh ze Staré Boleslavi kolem jezera Lhota, přes Hlavenec, "Čtyři kameny", Otradovice zpět do Staré Boleslavi

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy:  20 km

S dětmi na zříceninu hradu Krakovec
S dětmi na zříceninu hradu Krakovec

Turistická oblast: Okolí Prahy, Česká republika

Popis trasy výletu: prohlídka zříceniny hradu Krakovec

Typ výletu: pěší

Vhodné pro kočárky: ano (pouze na nádvoří zříceniny)

Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (pouze na nádvoří zříceniny)

Terén: rovinatý

Celková délka trasy: 1 km

ŠKODA Muzeum, Mladá Boleslav
phoca thumb m 1-skoda-muzeum

Lokalita: Mladá Boleslav, střední Čechy

 

Druh zábavy: muzeum automobilů značek Laurin & Klement a Škoda, interaktivní panely, promítací sály, speciální prohlídky a exkurze

 

Doporučený věk dětí: 3+

Tipy kam s dětmi ve středních Čechách

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety v okolí Prahy, na Kokořínsku, v Posázaví a v Českém ráji. cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy v okolí Prahy, v Posázaví a v Českém ráji.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi ve středních Čechách do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti ve středních Čechách
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách ve středních Čechách. materska-centra Mateřská centra nabízejí hlídání dětí, angličtinu pro děti a další zájmové kroužky pro děti ve středních Čechách.