Na kole okolo Kladna

Okolí Prahy - cyklostezky a cyklotrasy pro děti

Aktualizováno 11. 11. 2014
Výlety s dětmi: Na kole kolem Kladna

Turistická oblast: okolí Prahy, Česká republika

Popis trasy výletu: okruh po značené cyklotrase kolem Kladna se zastávkou u Turyňského rybníka

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy:  31 km


Tato okružní trasa kolem Kladna je příjemná v tom, že je téměř celá po rovině, z převážné části mimo město po kvalitní šotolinové cestě. Proto ji lze doporučit k jízdě s cyklovozíkem.

Výlet můžeme zahájit na kterémkoliv místě (podle toho odkud přijíždíme). Jednou z možností je zaparkovat například mezi částmi Kladna Vrapice a Dubí v boční ulici souběžné s hlavní silnicí. Vystoupáme do kopce přes železniční přejezd směrem do Cvrčovic. Tento zhruba kilometrový úsek je asi nejméně příjemný, protože vede po silnici za běžného provozu. Na kopci před Cvrčovicemi odbočíme doleva a po dalším kilometru již jedeme kvalitní lesní cestou.

Za lesem projíždíme ulicemi městské části Švermov, za přejezdem zabočíme doprava a po pěkné cyklostezce se vzdalujeme od města. Stále se držíme cyklistického značení, převážně jedeme lesem, občas musíme přejet hlavní silnici.

Nedaleko obce Srby se odpojíme od cyklotrasy a dojedeme k Turyňskému rybníku. Přímo u rybníka se nalézá restaurace s venkovním posezením a dětským hřištěm, můžeme se tu posilnit na zbývající část trasy.

Vrátíme se zpět k místu, kde jsme se odpojili od cyklotrasy a nyní už následujeme její značení střídavě lesem a otevřenou krajinou. Projedeme přes Velké Přítočno a dostaneme se do bažantnice, kde si můžeme sednout u rybníka, kousek nad ním objevíme dětské hřiště.

Dále pokračujeme přes okrajové sídliště Kladna, chvíli opět přes les, městské části Dříň a Újezd a na závěr výletu vyšlápneme kopec ke kostelu Narození sv. Jana Křtitele. Odtud si užíváme jízdu z kopce zpět do Vrapic.

 

Trasa výletu na mapě

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

 

Kostel Narození sv. Jana Křtitele

Kostel Narození sv. Jana Křtitele byl původně gotický kostel, leží v borovicovém lese s přilehlým hřbitovem na kopci u městské části Kladna Dubí. Byl postaven ve 14. století, několikrát opravován a v 19. století přestavěn do dnešní podoby s novogotickou zvonicí. Jedná se o jedinou stavbu, která se zachovala ze zaniklé vsi Újezdec.

 

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Cyklostezka z Kostelce nad Labem do Lázní Toušeň
Výlety s dětmi: Cyklostezkou z Kostelce nad Labem do Lázní Toušeň

Turistická oblast: okolí Prahy, Česká republika

Popis trasy výletu: po cyklostezce z Kostelce nad Labem přes Brandýs nad Labem do Lázní Toušeň a zpět

Typ výletu: cyklistický, na in-line bruslích

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy:  26 km

Výlet na zříceniny u Mladé Boleslavi - Michalovice a Zvířetice
phoca thumb m 2-zviretice

Turistická oblast: Český ráj, Česká republika

Popis trasy výletu: výlet na zříceninu hradu Michalovice a zříceninu hradu a zámku Zvířetice, možné spojit s návštěvou nedaleké Mladé Boleslavi

Typ výletu: pěší

Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu

Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: zčásti ano

Terén: kopcovitý

Celková délka trasy:  3 km

Z Krásné vyhlídky na Drábské světničky
Výlety s dětmi. Z Krásné vyhlídky na Drábské světničky

Turistická oblast: Český ráj, Česká republika

Popis trasy výletu: z Krásné vyhlídky na Drábské světničky a zpět

Typ výletu: pěší

Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu

Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla

Terén: rovinatý, mírně kopcovitý

Celková délka trasy:  3 km

Tipy kam s dětmi ve středních Čechách

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety v okolí Prahy, na Kokořínsku, v Posázaví a v Českém ráji. cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy v okolí Prahy, v Posázaví a v Českém ráji.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi ve středních Čechách do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti ve středních Čechách
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách ve středních Čechách. materska-centra Mateřská centra nabízejí hlídání dětí, angličtinu pro děti a další zájmové kroužky pro děti ve středních Čechách.