Labské pískovce - cyklostezky a cyklotrasy pro děti

Výlety s dětmi na kole, s cyklovozíkem

Na severu Čech v okolí Děčína se rozkládá území Labských pískovců, na kterém najdeme nespočet pískovcových skalních útvarů. V roce 1972 byla zřízena Chráněná krajinná oblast Labské pískovce, od které byla v roce 2000 oddělena oblast Národního parku České Švýcarsko.

Na západní straně začínají Petrovicemi a Tiskými stěnami a na východě v okolí Chřibské navazují na Lužické hory. Ze severní strany sousedí s Českosaským Švýcarskem a z jižní s Českým středohořím. Nejvyšším vrcholem Labských pískovců je Děčínský Sněžník (723 m), na kterém se nachází kamenná rozhledna.

CHKO Labské pískovce protíná mnoho turistických stezek a cyklostezek, které jsou na několika místech napojené na trasy v sousedním německém Sasku. Cyklotrasy převážně vedou smíšeným lesem a obvykle nás nečekají velká stoupání, takže jsou vhodné na výlety s dětmi nebo s cyklovozíkem. Pouze výjezdy z údolí Labe na vrchovinu jsou poněkud náročné, jsou zde velká převýšení, kterým je vhodné se vyhnout.

Labské pískovce - cyklostezky a cyklotrasy pro děti

 

Cyklotrasy pro děti a cyklovozíky v CHKO Labské pískovce

Na mapě najdete tipy na cyklotrasy v CHKO Labské pískovce. Po otevření podrobné mapy a kliknutí na vybraný symbol se zobrazí úvodní informace s odkazem na článek s podrobnostmi.

Zobrazit mapu v plné velikosti

Cyklistický okruh kolem Tiských stěn a Ostrovských skal

Aktualizováno 15. 2. 2015
 Výlety s dětmi: Cyklistický okruh Labské pískovce

Turistická oblast: Labské pískovce, Česká republika

Popis trasy výletu: okruh ze Sněžníku kolem Tiských stěn přes Rájec, Bielagrund, Ostrov a zpět do Sněžníku

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý, zčásti mírně kopcovitý

Celková délka cyklotrasy:  28 km