Okruh Lednicko-valtickým areálem

 • Trasa výletu: okruh z Lednice přes Janův hrad, přírodním parkem Niva Dyje, do Břeclavi, kolem architektonických památek Svatý Hubert, Tři Grácie, Hraniční zámeček a Rybniční zámeček
 • Celková délka cyklotrasy: 30 km
 • Terén: rovinatý
 • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Uvedené informace jsou platné ke dni vzniku článku, aktuální stav cesty a značení se může časem změnit. Pokud zjistíte, že údaje v článku jsou neplatné, moc uvítáme, když nám nahlásíte změny na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., děkujeme.

Popis

V tomto okruhu pojedeme po cyklotrasách, které vedou střídavě po asfaltových a lesních cestách. Během výletu si prohlédneme historické stavby vybudované Lichtenštejny. Trasa prochází rovinatou krajinou, proto ji lze doporučit k jízdě s cyklovozíkem a menšími cyklisty.

Z Lednice k Janohradu

Výchozím bodem výletu jsme si určili vinařskou obec Lednici, která je známá především stejnojmenných novogotickým zámkem. Odtud projíždíme po cyklotrase 41 souběžně se žlutou turistickou značkou kolem Loveckého zámečku, který se nalézá po naší pravici. Asi 300 metrů za ním si musíme dát pozor, abychom nepřehlédli vlevo odbočku k Janohradu (též Janovu hradu). Na můstku přes řeku se nachází závora (cyklovozík nutno přenést).

Od Janohradu přírodním parkem Niva Dyje do Břeclavi

Po případné vnitřní prohlídce Janohradu se vrátíme zpátky na cyklotrasu 41, která je odsud paralerní s naučnou stezkou Lužní les a čeká nás příjemná projížďka přírodním parkem Niva Dyje. Na rozcestí Kančí obora se napojíme na cyklotrasu Podlužní a dorazíme po ní až do centra Břeclavi.

Od rozcestí Kančí obora ke kapli Svatý Hubert a chrámu Tři Grácie

Po prohlídce města nebo po obědě se vrátíme zpět na rozcestí Kančí obora, odbočíme vlevo a stále po cyklotrase Podlužní dojedeme do Charvátské Nové Vsi. Na okraji obce za železnicí nás cyklotrasa opouští a my se lesem po žluté turistické značce dostaneme ke kapli Svatý Hubert. Odsud po cyklotrase 5045 a EV9 pokračujeme k další významné památce, chrámu Tři Grácie

Od Tří Grácií k Hraničnímu zámečku a Rybničnímu zámečku s návratem do Lednice

Na rozcestí Tři Grácie zabočíme doleva a po cyklotrase Lednická sjedeme k hlavní silnici v Hlohovci. Přejedeme ji a držíme se cyklotrasy Lednická a č. 41 po jižním břehu Hlohoveckého rybníka. Po asi 800 metrech se k nim zleva připojuje cyklotrasa Knížecí a od dalšího cyklistického rozcestí se už jen po ní dostaneme k Hraničnímu zámečku, který stojí u západní části rybníka. Odtud dále po cyklotrase Knížecí vedoucí po severním břehu Hlohoveckého a následně Prostředního rybníka, které odděluje silnice, dorazíme k Rybničnímu zámečku. Na rozhraní Prostředního a Mlýnského rybníka, kde se k cyklotrase Knížecí přidávají zprava ještě trasy 5045 a EV9, zabočíme doleva a od Lednických rybníků se vzdalujeme k Lednici. Na závěr si můžeme prohlédnout krásný zámecký park - příhodné místo k protažení dětí, které seděly dlouho v cyklovozíku nebo na sedačce.

Zajímavosti

Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál je naprosto výjimečný přírodně-architektonický komplex, jehož jádro tvoří velkolepé zámky Lednice a Valtice, které patřily k nejvýznamnějším majetkům rodu Lichtenštejnů. Na Moravě se rod usadil ve 13. století za vlády Přemysla Otakara II.

Lednicko-valtický areál kromě zámků tvoří rozsáhlé parky, soustava rybníků a historické stavby v přírodě (lovecké zámečky, chrámy, kaple). Lednicko-valtický areál je zařazen na Seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.

Jedná se o převážně rovinatou oblast, nenáročnou na pěší výlety a cyklovýlety. Turistické a cyklistické trasy jsou kvalitní, proto jsou vhodné na výlety s dětmi.

Fotogalerie

Zahrada u zámku Lednice
Zahrada u zámku Lednice
Zámek Lednice
Zámek Lednice
Zámek Lednice
Zámek Lednice
Zahrada u zámku Lednice
Zahrada u zámku Lednice
Janův hrad
Janův hrad
Svatý Hubert
Svatý Hubert
Tři Grácie
Tři Grácie

Další tipy kam s dětmi v okolí

Plavba lodí od zámku Lednice k Janovu hradu

Plavba lodí od zámku Lednice k Janovu hradu
 • Trasa výletu: od zámku v Lednici na lodích k Minaretu a následně k Janově hradu (Janohradu), zpět k zámku pěšky kolem Loveckého zámečku
 • Celková délka trasy: 3 km
 • Terén: rovinatý, mírně kopcovitý
 • Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu, golfky
 • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Zámek Lednice - prohlídka zámku, palmového skleníku a procházka zámeckým parkem

Zámek Lednice - prohlídka zámku, palmového skleníku a procházka zámeckým parkem
 • Trasa výletu: prohlídka zámku Lednice, prohlídka palmového skleníku, procházka zámeckým parkem, vyhlídková věž minaret
 • Celková délka trasy: 500 m (z parkoviště k zámku a zpět) až 5 km (velký okruh zámeckým parkem)
 • Terén: rovinatý
 • Vhodné pro kočárky: ano (v zámeckém parku)
 • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (v zámeckém parku)

Lednice dávná - Jak se žilo za Tatíčka Masaryka

Lednice dávná - Jak se žilo za Tatíčka Masaryka
 • Druh zábavy: stálá expozice z období první republiky
 • Doporučený věk dětí: 5+
 • Adresa: Lednice, Česká republika

Muzeum hraček Lednice

Muzeum hraček Lednice
 • Druh zábavy: expozice hraček z doby konce 19. století až konce 20. století
 • Doporučený věk dětí: 2+
 • Adresa: Lednice, Česká republika

Výstavy v NZM Valtice

Výstavy v NZM Valtice
 • Druh zábavy: muzeum vinařství, zahradnictví a životního prostředí, dlouhodobé výstavy, akce pro děti
 • Doporučený věk dětí: 3+
 • Adresa: Valtice, Česká republika

Výškový profil trasy

Nejnižší / nejvyšší bod: 156 m / 196 m

Průměrné stoupání / klesání: 1.8 % / 1.8 %

Trasa výletu na mapě

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě je zobrazena trasa výletu a další tipy na výlet v okruhu 25 km.

Locus Map

Zobrazit výlet v aplikaci Locus Map (pouze na zařízení Android)

KML soubor

Stáhnout KML soubor s trasou a popisem výletu

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem výletu

Mobilní mapová aplikace

 

Mobilní mapová aplikace

V mapové aplikaci Locus Map pro Android lze nahrávat turistické a cyklistické balíčky obsaující všechny výlety z vybrané oblasti včetně tras, popisů, fotografií a zajímavostí v blízkosti trasy a následně lze vše používat offline! Aplikace je ke stažení na Google Play.

google play128

Instalovat aplikaci Locus Map

help

Použití aplikace

Free Joomla! template by L.THEME